Włamał się do mieszkania, policjanci znaleźli go w pobliżu w krzakach

  • 07.04.2017, 08:55 (aktualizacja 09.04.2017, 22:34)
  • kwidzyn.pl
Włamał się do mieszkania, policjanci znaleźli go w pobliżu w krzakach

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN Kwidzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie do jednego z mieszkań przy ul. Miłosnej. Mężczyzna ukradł z mieszkania pieniądze oraz dekoracyjne bibeloty. Policjanci nakryli go już kilkanaście minut później, ukrywającego się w krzakach znajdujących się w pobliżu ogródków działkowych. Jak się okazało miał ponad 2 promile.

O kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na ul. Miłosnej w Kwidzynie, policjanci zostali powiadomieni w miniony wtorek (4 kwietnia), około godziny 18. Pokrzywdzony zgłosił, że podczas jego pobytu w pracy, z mieszkania skradzione zostały pieniądze w kwocie 1800 złotych oraz dekoracyjne miniaturowe kubeczki warte 50 złotych.

-Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że sprawca dostał się do mieszkania wybijając szybę w drzwiach wejściowych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.
W tym czasie policyjny patrol natychmiast zaczął przeszukiwać pobliską okolicę. W trakcie kontroli ogródków działkowych na ul. Strumykowej, mundurowi zauważyli ukrywającego się w zaroślach mężczyznę. Jak się okazało, miał on przy sobie torbę z rzeczami pochodzącymi z miejsca kradzieży
– wyjaśnia mł. asp. Bożena Schab, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie.

Podejrzany o kradzież z włamaniem 31-latek został zatrzymany. Mężczyzna nie posiadał już przy sobie skradzionej gotówki. Do właściciela wróciły natomiast dekoracyjne bibeloty.

-Sprawca w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwiał, został przesłuchany i złożył wyjaśnienia. W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że 31-latek odpowiedzialny jest również za włamanie do jednego z domów w budowie znajdującego się w tej samej okolicy oraz kradzież metalowych elementów – dodaje B. Schab.

Zatrzymany kwidzynianin usłyszał wczoraj (środa, 5 kwietnia) zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się także do popełnienia tych czynów. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

kwidzyn.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe