Na początek sezonu – ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta

  • 11.05.2017, 08:08
  • informacja prasowa
Na początek sezonu – ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta

Podziel się:

Oceń:

TRÓJMIASTO Sezon żeglarski w Gdańsku został oficjalnie otwarty. Jachty wracają na wodę a skipperzy kompletują załogi i planują kalendarze regatowe. Wyjątkowa okazja do rywalizacji na wodzie odbędzie się już w ostatni weekend maja, podczas ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach od 26 do 28 maja. Biuro Regat zlokalizowane będzie tuż przy sopockim molo w Informacji Turystycznej, gdzie zapisów do regat będzie można dokonać już od 25 maja. 26 maja odbędzie się trening z analizą zorganizowany przez North Sails. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia się przed sobotnimi wyścigami.

Z każdym dniem przybywa żeglarzy, którzy wezmą udział w wydarzeniu. Wśród nich Mateusz Kusznierewicz, który wystartuje w klasie OPEN dla jachtów powyżej 11 metrów.

ERGO Hestia Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty, w których startuję od pierwszej edycji. Co roku zapraszam do mojej załogi osoby nie związane na co dzień z żeglarstwem. Udział w tym wydarzeniu to zawsze niezapomniane emocje i okazja do podziwiana Trójmiasta z nowej perspektywy. Liczę na to, że pogoda dopisze i Zatoka Gdańska znów na trzy dni zapełni się jachtami z całej Polski – mówi mistrz olimpijski.

Zgłoszeń dokonywać można za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl. Wyścigi rozegrane zostaną w klasach: ORC, KWR, Open – do 9 metrów, Open – od  9 do 11 metrów, Open – powyżej 11 metrów oraz Wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Przyznana zostanie także nagroda specjalna dla załogi, która wygra najwięcej wyścigów w klasie ORC. Trofeum można podziwiać w holu głównym w siedzibie partnera tytularnego regat – spółki ERGO Hestia.

Regaty zaliczane są do cyklu Pucharu Bałtyku Południowego. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, gospodarzami miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia, a patronem honorowym Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Szczegółowe informacje na temat regat znajdując się na stronie:

 www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl oraz facebook.com/ZeglarskiPucharTrojmiasta

informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe