W dwóch sklepach na terenie Kartuz sprzedawano odzież z podrabianymi znakami towarowymi

  • 09.06.2017, 14:26
  • KWP Gdańsk
W dwóch sklepach na terenie Kartuz sprzedawano odzież z podrabianymi znakami towarowymi

Podziel się:

Oceń:

KARTUZY Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z kartuskiej komendy zabezpieczyli odzież, której wartość szacunkowa wynosi ponad 200 tys. zł. Zabezpieczone bluzki, koszule, spodnie i inne ubrania z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się w dwóch sklepach na terenie Kartuz, a trzeci był prowadzony jako sprzedaż wysyłkowa. Za obrót podrobionymi towarami grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w wyniku przeprowadzonych czynności ustalili, iż w dwóch sklepach na terenie Kartuz prowadzących handel odzieżą znanych marek, oraz w jednym sklepie internetowym, oferowana jest do sprzedaży odzież z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi.

Wczoraj w wyniku działań policjanci z kartuskiej komendy zabezpieczyli w nich łącznie ok. 750 sztuk ubrań. Biegły z zakresu badania znaków towarowych wstępnie stwierdził, że zabezpieczone w sklepie rzeczy posiadają podrobione znaki towarowe znanej światowej marki.

Zabezpieczone rzeczy przesłane zostaną do biegłego, który wyda opinię o jakości asortymentu, a także określi ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano ją na ponad 200 tys. złotych. Zgodnie z art. 305 Ustawy Prawo własności przemysłowej, za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 5 lat.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe