Oszuści podszywają się pod firmę energetyczną - żądali blisko 2,5 tysiąca zł

  • 06.07.2017, 13:15
  • KMP Sopot
Oszuści podszywają się pod firmę energetyczną -  żądali blisko 2,5 tysiąca zł

Podziel się:

Oceń:

SOPOT Fałszywa faktura z przedsądowym wezwaniem do zapłaty firmy sprzedającej energię z oryginalnym logo spółki pojawiła się wczoraj w skrzynce pocztowej mieszkańca Sopotu. Oszuści podszywający się pod firmę energetyczną żądali uiszczenia jednorazowej opłaty w wysokości blisko 2,5 tysiąca zł w związku zaległością. Policja przestrzega przed oszustami.

Wczoraj do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie zgłosił się mieszkaniec miasta, który poinformował o tym, że otrzymał list za potwierdzeniem odbioru, od firmy sprzedającej energię elektryczną z przedsądowym wezwaniem do zapłaty za energię. Faktura opiewała na kwotę blisko 2, 5 tysiąca złotych. Mężczyzna zorientował się, że jest to oszustwo i ktoś próbuje wyłudzić od niego pieniądze. Sopocianin aby zweryfikować tą informację zadzwonił do swojego operatora energii. Tam pracownik firmy poinformował go, że mężczyzna nie zalega z opłatami, a podany w piśmie numer konta bankowego nie zgadza się z numerem konta prawdziwej firmy. Mieszkaniec Sopotu nie dał się oszukać i nie opłacił fałszywej faktury, jednocześnie  w trosce o innych mieszkańców poinformował o zdarzeniu sopockich policjantów.

Dlatego apelujemy do Państwa o staranne weryfikowanie otrzymywanych faktur. Przed dokonaniem każdej wpłaty najlepiej dokładnie sprawdzić numer konta, na jaki przekazujemy swoje pieniądze. Warto korzystać ze stron internetowych danego usługodawcy celem sprawdzenia wspomnianych numerów kont lub w przypadku braku takich możliwości zadzwonić na infolinię czy też udać się pod adres określonej placówki i upewnić czy podany numer konta jest prawdziwy.

KMP Sopot

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe