Żuławski skansen w Mokrym Dworze

  • 04.09.2017, 08:00
  • tj
Żuławski skansen w Mokrym Dworze nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

MOKRY DWÓR Kończące się wakacje to czas licznych podróży i eskapad do wielu interesujących miejsc w kraju i poza jego granicami. Wraz z zakończeniem okresu urlopowego wcale nie kończy się czas zwiedzania i poznawania nowych okolic.

Nie trzeba jednak wybierać się zbyt daleko, ciekawą ofertę dostarcza żuławska wieś Mokry Dwór. To tutaj w 2013 roku otwarto skansen maszyn rolniczych. Zbudowano bez użycia gwoździ miniaturę dawnej żuławskiej stodoły, która jest wzorowa na oryginalnej, XIX w. stodole z Krępca. Najstarszym eksponatem jest snopowiązałka Mc Cormick z 1903 roku. Najmłodsza maszyna pochodzi z lat 60. XX wieku. Wśród eksponowanych maszyn znajdują się również: kopaczka do ziemniaków, pług łąkowy wykorzystywany na Żuławach, młocarnia (separująca ziarno od kłosów). Wszystkie maszyny, udostępnione przez mieszkańców, są zaprzęgowe i posiadają tabliczki z opisem.

     Żuławski skansen w Mokrym Dworze to doskonałe miejsce na weekendowy wypad poza miasta połączone z lekcją poznania dawnych narzędzi pracy na roli. Zwłaszcza młodsi mogą wiele się nauczyć jak ciężka i żmudna była praca ich przodów na wsi

tj

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe