Dotkliwie pobił, groził nożem i ukradł ... 50 złotych. Zatrzymano podejrzanego.

  • 08.09.2017, 08:00
  • KWP Gdańsk
Dotkliwie pobił, groził nożem i ukradł ... 50 złotych. Zatrzymano podejrzanego. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

MALBORK 6 września br. na wniosek malborskiej policji i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 25-letniego mieszkańca Malborka. Mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem noża na 46-letnim mieszkańcu powiatu malborskiego zatrzymali dzielnicowi. Podejrzany działał wspólnie z innym mężczyzną, którego zatrzymali policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

We wtorek ( 5 września br. ) dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Malborku zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który jest podejrzany o popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do zdarzenia doszło w nocy z 3 na 4 września br. w jednym z mieszkań na terenie Malborka. Dzielnicowi, którzy zajęli się tą sprawą ustalili wstępne okoliczności zdarzenia oraz zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, jeszcze zanim wpłynęło do komendy oficjalne zawiadomienie o tym przestępstwie.

Policjanci ustalili, że 25-letni sprawca zaatakował 46-letniego mężczyznę. Przestępca dotkliwie pobił swoją ofiarę, groził jej nożem, a następnie zabrał pieniądze w kwocie 50 zł. Podejrzany działał wspólnie z innym mężczyzną, 34-letnim mieszkańcem powiatu malborskiego, którego zatrzymali policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego.

Przedwczoraj malborski sąd zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. Wobec drugiego ze sprawców prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe