17 września w Gdańsku Gala Bohaterów

  • 14.09.2017, 10:00
  • informacja
17 września w Gdańsku Gala Bohaterów

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK Kierując się tą potrzebą odkrywania Polaków zasłużonych dla Ojczyzny i świata, Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa organizuje 17 września wyjątkowe wydarzenie - GALĘ BOHATERÓW.

Gala Bohaterów będzie prezentować Polaków, którzy mogą być dla nas przykładem i wzorem do naśladowania. Nie od dziś wiadomo, iż niezależnie od działań placówek edukacyjnych to my, dorośli, musimy formować nasze sumienia i wzbogacać wiedzę, by być autorytetami i wskazywać autorytety przyszłym pokoleniom. Uznając ten problem za ważny, Towarzystwo Edukacyjne Lokomotywa z Sopotu postanowiło zorganizować cykl wydarzeń społeczno-informacyjnych, pod nazwą GALA BOHATERÓW, których celem jest: odkrywanie historii Polski, krzewienie postaw patriotycznych, oraz wskazywanie autorytetów godnych do naśladowania. Wydarzenie to, choć w tym roku odbywa się po raz pierwszy będzie realizowane cyklicznie. Co roku organizowane będzie spotkanie łączące różne środowiska, aby prezentować polskich bohaterów w kilku kategoriach: dla Polski i świata, dla nauki, dla społeczeństwa i dla rodziny. W tegorocznej edycji, w atrakcyjnej - multimedialnej formie – zaprezentowane zostaną postacie: Danuty Siedzikówny „Inki” – bohaterki dla Polski i świata, prof. Jana Czochralskiego – bohatera dla nauki, gen. Mariusza Zaruskiego – bohatera dla społeczeństwa oraz prof. Włodzimierza Fijałkowskiego – bohatera dla rodziny.

Już 17 września 2017 r. w pięknej scenerii Filharmonii Bałtyckiej będziemy mieli okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną multimedialną opowieść o każdym z Nich. Potem o każdym z Bohaterów kilka słów opowiedzą Goście specjalni. Tegoroczna Gala Bohaterów to również koncert symfoniczny polskiej muzyki filmowej zespołu Alla Vienna dedykowany zasłużonym Polakom.

Gala Bohaterów odbywa się tylko na zaproszenia możliwe do uzyskania poprzez stronę www.galabohaterow.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń do wyczerpania zaproszeń - limit 600 miejsc. Wydarzenie jest adresowane do dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Pomysłodawcy planują również szereg imprez towarzyszących. Jeszcze we wrześniu zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami z wiedzy o tegorocznych bohaterach. W planach na październik jest przygotowana w partnerstwie z IPN tematyczna gra miejska dla mieszkańców Trójmiasta: Gdańskie ślady „Inki”, a w listopadzie na Uniwersytecie Gdańskim wykład otwarty nt. pracy i dorobku Prof. Jana Czochralskiego.

informacja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe