Wypadek autobusu komunikacji miejskiej. Trwają ustalenia przyczyny wypadku.

  • 04.10.2017, 09:00
  • KWP Gdańsk
Wypadek autobusu komunikacji miejskiej. Trwają ustalenia przyczyny wypadku. KMP Gdynia

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Policjanci z gdyńskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku autobusu komunikacji miejskiej, do którego doszło 2 października br. na odcinku leśnym ulicy Sopockiej prowadzącej w kierunku Sopotu. Kierująca autobusu na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w skarpę, w wyniku zderzenia autobus przewrócił się lewym bokiem na jezdnię. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

2 października br. około godziny 10:20 na odcinku leśnym ulicy Sopockiej prowadzącej w kierunku Sopotu doszło do wypadku autobusu komunikacji miejskiej. Autobusem podróżowały 34 osoby z czego 19 zostało rannych i przewiezionych do trójmiejskich szpitali. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili wstępnie, że 57 – letni kierowca autobusu z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze, uderzył w skarpę po czym przewrócił się na bok. Kierowca wraz z rannymi pasażerami został przewieziony do szpitala, był trzeźwy. 

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z gdyńskiej drogówki, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego, zabezpieczyli ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa. 

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe