DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Akwarium słodko czy słonowodne?

  • 6.11.2017, 09:18
  • redakcja
Akwarium słodko czy słonowodne?
Podziel się:
Oceń:
Marzą ci się wakacje w tropikach? W takim razie, właśnie zaczyna się najlepszy czas na opuszczenie naszego szarego i zimnego klimatu na rzecz tych tropikalnych. Jeśli już byłeś w tropikach, to z pewnością będziesz wiedział gdzie jechać i o jakiej porze. Nie każdy kraj, w którym przez większość roku jest gorąco, nadaje się do odwiedzania akurat w listopadzie. Dlatego, jeżeli wybierasz się w jakieś nowe miejsce, to warto sprawdzić, czy będzie tam gorąco, czy trafisz na czas burz i sztormów. Warto odwiedzić kraj, który jest piękny nie tylko pod względem ukształtowania terenu czy plaż, ale także podwodnego świata. Kraje w których są rafy koralowe, znacznie częściej odwiedzają turyści. Wynika to z chęci poznania tego niesamowitego świata oraz poczucia nieważkości, bez konieczności ciągłego wynurzania się. Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z nurkowaniem i rafami, to warto zacząć od krótkiego przeszkolenia. Dzięki temu, będziesz się czuł bezpieczniej pod woda i nie zaczniesz panikować. Kiedy już zasmakujesz podwodnej krainy, zapragniesz zostać tam na zawsze. Niestety trzeba będzie wracać do swojego kraju, a tęsknota pozostanie. Jak ja nieco zmniejszyć?

Stwórz własny podwodny świat

Warto pomyśleć o akwarium. Na początek, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z akwarystyką, to lepiej jest nastawić się na nieco mniejszy podwodny światek. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że chociaż takie potężne akwaria na całą ścianę wyglądają zachwycająco, to kosztują ogromne pieniądze. Jeśli nie chcesz zaczynać od małego akwarium na 25 L, to możesz pokusić się na takie na 100 L. Cena zależy także od tego, czy chcesz, aby było ono słodko- czy słonowodne. Słonowodne prezentuje się pięknie, a do tego wyposażone jest w żywe skały i rośliny. Koszt założenia 100 L akwarium słonowodnego to koszt nawet 4 tysięcy złotych. Za takie samo słodkowodne zapłacimy 700 zł.  Dlaczego jest tak ogromna różnica w cenach?

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Wymagające akwarium

Akwarium słonowodne potrzebuje znacznie więcej dodatkowych elementów, niż słodkowodne. Potrzebne będą żywe skały oraz odpieniacz. Dlatego, lepiej na początku zdecydować się na akwarium słodkowodne, gdyż wszelkie elementy znaleźć możesz w sklepach akwarystycznych i nie ma potrzeby sprowadzania ich z zagranicy. Mimo wszystko, to słodkowodne też wymaga nieco wydatków, potrzebny jest filtr, lampy LED oraz wiele innych elementów. Lampy takie są nie tylko energooszczędne, ale także sprawiają, że akwarium wygląda magicznie. Warto zaopatrzyć się w takie od sprawdzonego producenta jak np. plantica.pl/produkty/oswietlenie/belki/lampy/led. Dzięki temu, dostaniemy gwarancję na sprzęt oraz będziemy mieć pewność, że będzie miał on długą żywotność. 

_redakcja

Zdjęcia (1)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Anita
Anita 6.11.2017, 15:52
pożyczyć! pożyczyć!! pożyczyć!!!
Szukasz renomowanej i akredytowanej prywatnej firmy pożyczkowej, która zapewnia pożyczki na całe życie. Oferujemy wszystkie rodzaje pożyczek w bardzo szybki i łatwy sposób, pożyczki osobiste, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, kredyty studenckie, kredyty na działalność gospodarczą, kredyty inwestycyjne, konsolidację zadłużenia i wiele innych. Czy zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub hipoteki? Nie wyglądaj już tak, jak my tutaj, aby wszystkie twoje problemy finansowe należały do przeszłości. Pożyczamy fundusze osobom i firmom potrzebującym pomocy finansowej w wysokości 2%. Nie wymaga się numeru ubezpieczenia społecznego i nie jest wymagana kontrola kredytowa, gwarantowana w 100%. Chcę korzystać z tego medium, aby poinformować Cię, że zapewniamy niezawodną i pomocną pomoc, a my z przyjemnością zaoferujemy Ci pożyczkę.
Następnie wyślij nam wiadomość e-mail na adres: ([email protected]), aby złożyć wniosek o pożyczkę

Pozostałe