Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków. Ma teraz duże problemy.

  • 05.12.2017, 08:37
  • KWP Gdańsk
Pościg za kierowcą pod wpływem narkotyków. Ma teraz duże problemy.

Podziel się:

Oceń:

SZTUM Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu kierowcy, który kierował samochodem pod wpływem narkotyków i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po pościgu został zatrzymany przez sztumskich policjantów. Okazało się również, że mężczyzna dodatkowo ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Do zdarzenia doszło w sobotę. Funkcjonariusze podczas patrolowania miasta około godziny 06.30 zauważyli osobowego opla, którego kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać nerwowe manewry. W związku z tym mundurowi postanowili zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna widząc oznakowany radiowóz oraz sygnały dawane przez funkcjonariuszy gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli za nim pościg.

Po przejechaniu kilku kilometrów mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. To jednak nie zatrzymało kierowcy, wysiadł z auta i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci po kilkunastu metrach biegu zatrzymali 27-letniego mieszkańca Lasowic, który wcześniej prowadził samochód.

Okazało się, że ten mężczyzna ma zatrzymane przez sąd uprawnienia do kierowania i znajduje się pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem dało wynik pozytywny. Dodatkowo policjanci przy zatrzymanym ujawnili niedozwolone substancje. Przeprowadzone badanie narkoteterem wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. 

Przypomnijmy, że 1 czerwca 2017 roku w życie weszła nowelizacja przepisów, zgodnie, z którą kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełni przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do lat 15

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe