4 najważniejsze porady, dzięki którym kupisz idealny stół do swojego ogrodu

  • 15.12.2017, 15:14
  • red.
4 najważniejsze porady, dzięki którym kupisz idealny stół do swojego ogrodu

Podziel się:

Oceń:

Wybór odpowiedniego stołu do ogrodu może powodować ból głowy. W końcu w sklepach dostępnych jest wiele modeli, a każdy z nich spełnia określane funkcje. Dlatego też, kiedy zwrócisz uwagę na 4 najważniejsze kwestie, wybierzesz odpowiedni stół ogrodowy dla siebie.

Wielkość stołu ma znaczenie

Rozmiar stołu jest bardzo ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas dokonywania zakupu. Do wyboru masz małe stoły ogrodowe przeznaczone do dwóch osób, rozszerzane stoły, przy których ze spokojem zmieści się cała rodzina lub po prostu długie modele. Wybór powinien odpowiadać przede wszystkim potrzebą domowników i funkcjom, jakie będzie on spełniał. Toteż koniecznie zwróć uwagę na swój sposób spędzania wolnego czasu w ogrodzie.

Rozmiar ogrodu też ma znaczenie

Pamiętaj również o tym, że czasem wielkość Twojego ogrodu może być czynnikiem decydującym. Jeśli masz bardzo mały ogródek, będzie lepiej, gdy wybierzesz mały stoliczek. Przy większym ogrodzie masz znacznie większe pole do popisu.

Składany czy nie

Czasem bardzo dużym problemem związanym z dużym stołem jest to, że kiedy przychodzi zima lub zbliża się burza, nie masz gdzie go schować. Brak miejsca nie jest jednak sytuacją bez wyjścia. Wystarczy, że wcześniej przewidzisz taką sytuację i zdecydujesz się na kupno stołu, który możesz złożyć. Wtedy zaoszczędzisz miejsce i przy okazji będziesz przygotowany na nagłe odwiedziny rodziny.

Kształt stołu

Do dyspozycji masz wiele możliwości. Małe stoły doskonale prezentują się w kształcie koła. Alternatywą do tego rozwiązania mogą być kwadratowe stoły o różnej wielkości. Ich główną zaletą będzie na pewno to, że znacznie łatwiej będzie można znaleźć dla nich miejsce, kiedy sezon na spędzanie czasu w ogrodzie dobiegnie już końca. Jeśli posiadasz duży ogród, często masz gości i do tego masz miejsce, gdzie może przezimować twój stół, możesz zdecydować się na kształt prostokątny, który będzie w tym przypadku najbardziej praktyczny.

Drewno, a może plastik?

Na samym końcu nie możesz pominąć również kwestii związanej z tworzywem, z którego wykonany jest stół. Wybór jest bardzo szeroki, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem w ostatnich latach jest drewno oraz plastik. Musisz dokładnie przeanalizować, która opcja będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeśli nie chcesz poświęcać dużo czasu na dbanie o niego i wolałbyś jedynie przetrzeć go przed wystawieniem do ogrodu, postaw na sztuczne tworzywo. Do tego dużym atutem tego rozwiązania jest lekkość takiego stołu. Co nie oznacza, że nie warto decydować się na drewniane stoły do ogrodu. Wręcz przeciwnie, jeśli tylko masz odrobinę własnej woli i czasu, którego możesz poświęcić na jego pielęgnację i konserwację, koniecznie kup stół wykonany z prawdziwego drewna. Te modele są nie tylko bardzo eleganckie, ale też tworzą niezapomniany klimat.

Do dyspozycji masz też oczywiście inne tworzywa takie jak wiklina, czy szkło. Wybór zależy jednak od Twojego gustu, potrzeb i możliwości finansowych.

_red.

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe