Pyszne upominki świąteczne, czyli jedzenie w prezencie

  • 21.12.2017, 07:30 (aktualizacja 21.12.2017, 07:52)
  • artykuł sponsorowany
Pyszne upominki świąteczne, czyli jedzenie w prezencie

Podziel się:

Nie musisz kupować drogich perfum albo skarpetek. Gdy chcesz wręczyć miły upominek na święta, pomyśl o czymś pysznym do zjedzenia!

Wielu z nas ma duże problemy z zakupieniem prezentów na święta Bożego Narodzenia oraz na inne okazje. Jeśli nie wiesz, co kupić, zapraszamy razem z nami do zapoznania się z jedną kategorią takich podarunków, a mianowicie z jedzeniem. Takie upominki świąteczne mogą być również strzałem w dziesiątkę. Co możemy wtedy wręczyć?

 

Czy jedzenie na prezent to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Zwykle uważa, że takie upominki świąteczne czy na urodziny nie będą zbyt dobrym wyborem, ale tak naprawdę najczęściej odczytywane są przez obdarowanych zupełnie inaczej – jako miły gest, a przez łasuchów jako idealny upominek na każdą okazję.

 

Oczywiście, dużo zależy również od tego, jakie jedzenie będziemy chcieli przekazać w prezencie. Możemy zarówno włożyć własny wysiłek i przygotować coś samodzielnie, jak również możemy kupić już gotowe produkty żywnościowe. Warto więc dopasować je do okazji oraz do gustu osoby, której chcemy sprawić taki upominek świąteczny.

 

Słodkości przede wszystkim

Jeśli chodzi o jedzeniowe upominki świąteczne, największym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju słodkości. Możemy wręczyć bombonierkę, czekoladę, możemy też przygotować coś pysznego samodzielnie, na przykład ciasto, korzenne ciasteczka, pierniczki zdobione lukrem.

 

Możemy również wybrać słodkie prezenty, które będą inne niż wszystkie, na przykład czekoladę z nietypowymi dodatkami, grę czekoladową czy też słodycze z innych krajów. Takie słodkości na pewno wzbudzą duże zainteresowanie i mogą być też okazją do jeszcze lepszej zabawy czy do poznania nowych, nieznanych dotychczas smaków.

 

Z pysznymi słodyczami doskonałymi jako upominek świąteczny można zapoznać się w sklepie internetowym ChocoRepublica.pl, który oferuje między innymi płaskorzeźby z czekolady, czekoladowe gry czy bombonierki z dedykacjami i zdjęciami na zamówienie klientów.

 

Kosze upominkowe wypełnione pysznościami

Gdy chcemy podarować jako upominek świąteczny coś więcej, możemy również zakupić cały kosz upominkowy. Takie kosze wypełnione są po brzegi różnymi pysznościami, na przykład słodyczami, ale też mogą zawierać takie produkty jak kawa, herbata, alkohole – whisky, wino, nalewki.

 

Wszystkie produkty zamknięte są w dekoracyjnym opakowaniu – koszu wiklinowym, pudełku tekturowym czy metalowej puszce. Taki kosz na pewno wzbudzi uśmiech na twarzy i dostarczy pysznych produktów do próbowania na wiele nadchodzących tygodni.

 

A może coś innego?

Słodycze to jednak jeszcze nie wszystko, co możemy podarować w kategorii jedzeniowej. Również mamy przed sobą wiele innych ciekawych propozycji, które także przydadzą się w kuchni.

 

Przykładowo, dobrym pomysłem na upominek świąteczny może być własnoręcznie zrobiony dżem czy konfitura albo innego rodzaju przetwory, na przykład leczo w słoiku, surówkę, ogórki. Chociaż może wydawać się, że to dziwne prezenty, to jednak wielu osobom na pewno przypadną do gustu.

 

Możemy też podarować różne produkty rzadko w Polsce dostępne oraz droższe. Mogą być to przykładowo dobra oliwa z oliwek pochodząca z Grecji, doniczki ze świeżymi ziołami, samodzielnie przygotowane pesto, wysokiej jakości herbata liściasta, owoce takie jak cytryny czy pigwy w zalewie, które mogą być dodatkiem do herbat, wysokiej jakości syropy owocowe, a to tylko parę propozycji.

 

Zatem jeśli interesują cię oryginalne upominki świąteczne, pamiętaj o tym, że możesz również podarować coś pysznego!

 

artykuł sponsorowany

Pozostałe