Rekordowa sprzedaż sfinalizowana – część byłego poligonu w Gdańsku w rękach nowego właściciela

  • 18.01.2018, 15:00
  • informacja prasowa
Rekordowa sprzedaż sfinalizowana – część byłego poligonu w Gdańsku w rękach nowego właściciela mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

GDAŃSK We wtorek, 16 stycznia br. Agencja Mienia Wojskowego sfinalizowała sprzedaż nieruchomości położonej w Gdańsku w rejonie ulic Marzeń i Przytulnej. Akt notarialny podpisali: dyrektor Oddziału Regionalnego w Gdyni Danuta Sikora oraz przedstawiciele Grupy Inwestycyjnej Hossa SA – wiceprezes Bartłomiej Kolubiński i członek zarządu Zbigniew Łytkowski. Nowy właściciel planuje zamienić część dawnego poligonu wojskowego w osiedle mieszkaniowe. W wyniku transakcji na konto AMW wpłynęła już kwota 7,6 mln złotych, która zostanie przeznaczona na realizację inwestycji mieszkaniowych dla żołnierzy.

Teren o powierzchni ponad 1,7 ha został sprzedany już w pierwszym podejściu. Na przetargu przeprowadzonym 7 listopada ubiegłego roku pojawiło się aż pięciu oferentów. Licytacja zakończyła się po 67 postąpieniach, a ostateczna cena sprzedaży osiągnęła dwukrotność ceny wywoławczej. Nowy właściciel planuje wykorzystać zakupiony teren na rozbudowę osiedla mieszkaniowego, które już powstaje w pobliżu.

 

Atutem sprzedanej przez Agencję nieruchomości jest jej lokalizacja - od kilku lat w tym właśnie rejonie powstaje nowoczesna zabudowa mieszkaniowo-usługowa. Miejsce jest otoczone zielenią, a jednocześnie bardzo dobrze skomunikowane z pozostałymi dzielnicami i centrum miasta. Z jednej strony - ulica Kartuska łączy osiedle bezpośrednio z centrum Gdańska, z drugiej - węzeł Karczemki zapewnia płynny dojazd do obwodnicy Trójmiasta. Niedaleko planowanej inwestycji (ok. 1000 metrów) znajduje się też przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Zyski ze sprzedaży działki po byłym poligonie pozwolą Agencji Mienia Wojskowego na realizację kolejnych zadań ustawowych związanych z budową nowych mieszkań dla żołnierzy. W tym samym rejonie AMW ma jeszcze inne działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną oraz tereny usługowe – to około 3,5 ha. Trafią one pod młotek już w marcu tego roku.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe