Gaming – popularna forma zarabiania pieniędzy w Internecie

  • 05.02.2018, 09:07
  • redakcja
Gaming – popularna forma zarabiania pieniędzy w Internecie

Podziel się:

Oceń:

Odkąd portale streamerskie typu You Tube, czy Twitch uruchomiły programy partnerskie dla użytkowników, prowadzenie własnych kanałów i udostępnianie treści stało się narzędziem do zarabiania pieniędzy w Internecie. Najpopularniejszą tematyką na takich witrynach są gry komputerowe. Pasjonaci gamingu, dzielą się z widzami obrazem rozgrywanej bitwy, albo pokonywania kolejnego poziomu.

Najpopularniejsza platforma streamerska

Najczęściej używaną witryną do transmisji gier komputerowych i sportów elektronicznych jest Twitch. Portal powstał w 2011 roku, a w 2014 został wykupiony przez Amazon.com. Zmiana właściciela wpłynęła pozytywnie na rozwój platformy, ale sprawiła również wzrost liczby wyświetlanych reklam. Spośród wszystkich serwisów streamujących gaming, Twitch ma największą bazę użytkowników, co pozwala na osiąganie wysokich zarobków. Dobrze rozwinięty jest również system czatu.

Inne portale streamingowe

Platforma You Tube, która powstała w 2005 roku, stworzyła specjalną witrynę – You Tube Gaming, która umożliwia prowadzenie transmisji gier na żywo. Serwis gromadzi coraz większą liczbę użytkowników. Dzięki integracji między wszystkimi portalami Google, zainteresowani nie muszą zakładać specjalnie nowego konta, wystarczy subskrybcja kanału na You Tube.

Trzecia platforma, która jest znaczącym graczem na rynku streamingu to Hitbox.tv. Witryna cieszy się uznaniem doświadczonych użytkowników. Serwis nie prowadzi żadnego programu partnerskiego, ale podobnie jak Twitch i YTG, daje możliwość zarabiania w Internecie.

Portal poświęcony mediom społecznościowym i gamingowi

Popularność serwisów streamerskich jest coraz większa, liczna użytkowników tych witryn ciągle rośnie. Gry komputerowe są obecnie bardzo modną rozrywką. Z racji tak licznego grona miłośników gamingu i portali społecznościowych, powstał specjalny serwis z najnowszymi i najważniejszymi informacjami dotyczącymi świata Internetu. Na https://apynews.pl/category/gaming, można znaleźć najświeższe wiadomości o grach komputerowych. Zainteresowani mogą zobaczyć ranking najpopularniejszych kanałów streamerskich na świecie, czy zapoznać się z datami premier najnowszych gier.  

Streamowanie rozgrywek jest bardzo ciekawym zjawiskiem. Biorą w nim udział nie tylko gracze, ale również użytkownicy oglądający rywalizację. interesujące jest to, że odbiorców kanałów gamingowych ciągle przybywa. Najpopularniejszym streamerem, w Polsce, prowadzącym kanał o tematyce gamingowej, jest IzakOOO, który na Twitchu ma ponad 915 tys. obserwujących i łącznie ponad 105 mln wyświetleń. Na drugim miejscu znajduje się leh_tv, który ma ponad 151 tys. obserwujących i gromadzi podczas transmisji średnio 2,5 tys. widzów. 

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe