DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Jak uchronić seniorów przed licznymi zagrożeniami

  • 20.02.2018, 10:41
  • redakcja
Jak uchronić seniorów przed licznymi zagrożeniami
Podziel się:
Oceń:

Osoby starsze wymagają nieustannej opieki, którą nie każdy jest w stanie im zapewnić. Sprawdź jak w prosty sposób zwiększyć bezpieczeństwo seniorów.

Wiele starszych ludzi nieustannie chce samodzielnie podejmować się licznych zadań. Z chęcią ugotują obiad, pójdą do sklepu na zakupy, a także udadzą się na krótki spacer. Niestety z pozoru proste czynności mogą prowadzić do tragedii. Dziś wiele słyszy się o ludziach w podeszłym wieku, które chcąc ugotować posiłek spaliły dom, lub o tych, które miały iść do osiedlowego sklepiku, ale niestety już nie potrafiły samodzielnie znaleźć drogi powrotnej do domu. Zadaniem młodzieży i osób dorosłych jest wsparcie i ochrona seniorów. Zobacz jak można ochronić osoby w podeszłym wieku przed licznymi niebezpieczeństwami

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Jak uchronić seniora przed zagrożeniem zdrowia i życia?

Prosty telefon dla osoby starszej

Wbrew opinii niektórych osób, osoby starsze nie potrzebują smartfonów z pokaźną ilością rozmaitych aplikacji, które miałyby ułatwić im życie. Wręcz przeciwnie, seniorzy lubują się w prostocie. A niekiedy ta prostota może uratować im życie. Warto więc wyposażyć osoby starsze w proste telefony komórkowe, w których wybieranie, a także odbieranie połączeń nie będzie stanowiło dla nich najmniejszego problemu. Dzięki temu seniorzy będą mogli skontaktować się z wybraną osobą w razie wystąpienia problemów, a także sprawnie odbiorą połączenie jeśli zaistnieje potrzeba natychmiastowego kontaktu.

GPS dla seniora to już codzienność

Kiedyś starsi, dorośli opiekowali się dziećmi, zaś dzieci i dorośli mieli na uwadze osoby starsze, dzięki temu bezpieczeństwo każdego pokolenia było znacznie większe niż w dzisiejszych czasach. Dziś wielopokoleniowy model rodziny już dawno poszedł w odstawkę. Najczęściej starsi rodzice i ich dorosłe dzieci mieszkają z dala od siebie. Przez co dorośli nie mogą nieustannie doglądać swoich rodziców w podeszłym wieku, co niestety ma negatywny wpływ na ich bezpieczeństwo. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji okazuje się coraz popularniejszy GPS dla osób starszych. Taki dyskretny i zarazem skuteczny GPS można znaleźć na stronie https://www.gpsguardian.pl/

Czujność sąsiadów jest nieoceniona

Demencja starcza i częściowa niedołężność osób w podeszłym wieku nie powinna być powodem do wstydu. Warto poinformować sąsiadów o problemach z pamięcią seniora. Ponadto można poprosić sąsiadów o wzmożoną czujność i o natychmiastowy kontakt telefoniczny jeśli będą mieli podejrzenia, że zdrowie i życie osoby starszej jest zagrożone. Może to wystąpić na przykład w przypadku, w którym senior długo nie otwiera drzwi, lub samodzielnie wychodzi z domu mimo późnej pory luz niesprzyjających warunków pogodowych. Pomoc sąsiadów wielokrotnie przyczyniła się do uratowania życia niejednego seniora.

Czujniki podstawą bezpieczeństwa

W każdym mieszkaniu, zwłaszcza jeśli jest to mieszkanie seniora, powinny znaleźć się czujniki, które zaalarmują domowników w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Czujnik gazu, dymu oraz czujnik czadu powinny stać się obowiązkowym elementem kuchennego wyposażenia każdej osoby starszej.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe