Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP

  • 02.03.2018, 08:30
  • (a.k.) / malbork1.pl
Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP Archiwum KPP Malborkrk

Podziel się:

Oceń:

MALBORK 27 lutego (wtorek), w okolicy dworca PKP w Malborku znaleziono ciało mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Prokuratura Rejonowa w Malborku zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma śladów wskazujących na udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Malborku dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie. W ostatnich dniach dochodzi do znacznych spadków temperatury co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób.

- Policjanci i pracownicy socjalni dotarli do kilkunastu osób, wskazując im miejsca w których mogą otrzymać pomoc. Od stycznia br. jedenaście osób skorzystało z oferowanej im przez policjantów pomocy i znalazło schronienie w Centrum Socjalnym Dom „Fides” w Malborku – informuje na swojej stronie KPP Malbork. - Funkcjonariusze reagują także na każdy sygnał otrzymany od mieszkańców. W ubiegły piątek dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Nowego Stawu udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. W sobotę, po sygnale otrzymanym od mieszkańca Malborka, policjanci udzielili pomocy 66-letniemu mężczyźnie, który po otrzymaniu pomocy medycznej został przewieziony do domu socjalnego „Fides”.

Pamiętajmy, że oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego zapytajmy czy potrzebuje naszej pomocy. W sytuacji gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 997 lub 112.

(a.k.) / malbork1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe