Lodowa Pułapka 2 - ćwiczenia strażaków z powiatu słupskiego

  • 06.03.2018, 09:00
  • UG Potęgowo
Lodowa Pułapka 2 - ćwiczenia strażaków z powiatu słupskiego OSP Łupawa

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO Po raz drugi na jeziorze Darżyńskim w gminie Potęgowo odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-lodowego pn. „Lodowa pułapka”, w których udział wzięli ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu słupskiego. Organizatorem ćwiczeń była Ochotnicza Straż Pożarna w Potęgowie


Uczestnicy ćwiczeń doskonalili umiejętności związane z ratowaniem osób, pod którymi załamała się tafla lodowa. Wykorzystano sprzęt dostępny w jednostkach, w tym sanie lodowe i ubrania wypornościowe. Manewry odbyły się pod okiem druha Tomasza Orłowskiego Naczelnika OSP we Włynkowie, który jako doświadczony instruktor przekazywał cenne rady, uczył technik podejmowania poszkodowanych z wody oraz bezpiecznego poruszania się po lodzie.

- To dla nas ważne, że manewry cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Pomimo, że działania ratownicze związane z ratownictwem lodowym stanowią niewielki procent wszystkich akcji, to jednak w obliczu ostatniej tragedii w Słupsku należy położyć nacisk na doskonalenie umiejętności w tym zakresie. Druhowie wykazali się dużym zaangażowaniem, a szczegółowe pytania jakie zadawali pokazują, że są w pełni świadomi zagrożeń dla ratowanych jak i ratowników jakie mogą wystąpić na zamarzniętych akwenach wodnych - mówi Piotr Basarab, Komendant Gminny OSP w Potęgowie.

W ćwiczeniach wzięli udział druhowie z OSP Potęgowo, OSP KSRG Łupawa, OSP Włynkowo, OSP Główczyce, OSP Izbica, OSP Objazda i OSP Zaleskie. Podobne ćwiczenia strażacy z Potęgowa organizowali także w roku 2017.

Zdjęcia: OSP Łupawa

 

UG Potęgowo

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe