DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Zginął 50-letni rowerzysta w Pelplinie

  • 13.03.2018, 09:00
  • KWP Gdańsk
Zginął 50-letni rowerzysta w Pelplinie KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
PELPLIN Policjanci ustalają przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął 50-letni rowerzysta. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę w Pelplinie gdy 54-letni kierowca opla jadąc Aleją Kociewską uderzył w rowerzystę. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierowca jednośladu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu osobówce. Kierujący oplem był trzeźwy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia i apelują do wszystkich kierowców o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

W minioną sobotę (10 marca br.) o godz. 13.35 dyżurny tczewskiej policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Pelplinie na skrzyżowaniu ulicy Podgórnej z Aleją Kociewską.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Oficer dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policjantów z miejscowego komisariatu oraz funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego.

Policjanci pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Tczewie zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu i roweru biorącego udział w wypadku.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, że 54-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierujący oplem jadąc Aleją Kociewską uderzył w rowerzystę, który przejeżdżając przez skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu samochodowi. 50-letni rowerzysta w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca opla był trzeźwy. Ciało mieszkańca powiatu tczewskiego zostało przewiezione do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok. Samochód oraz rower trafiły na policyjny parking.

Obecnie funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

KWP Gdańsk

Zdjęcia (1)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe