DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Wypadek z udziałem motocyklisty w Ostaszewie

  • 30.03.2018, 06:00
  • KWP Gdańsk
Wypadek z udziałem motocyklisty w Ostaszewie fot. KWP Gdańsk W wyniku zdarzenia 35 - letni kierowca ścigacza ze złamana ręką trafił do szpitala.
Podziel się:
Oceń:
OSTASZEWO Policjanci z nowodworskiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku z udziałem motocyklisty i osobowego auta, do którego doszło przedwczoraj na drodze w Ostaszewie. W wyniku zdarzenia 35 - letni kierowca ścigacza ze złamana ręką trafił do szpitala. Policjanci apelują do kierowców i motocyklistów o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Przedwczoraj przed godziną 15:00 dyżurny nowodworskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w Ostaszewie, w którym uczestniczył motocyklista. Natychmiast na miejsce dyżurny skierował policjantów z drogówki oraz służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia wynikało, że 27- latka mieszkanka gminy Ostaszewo kierująca passatem, wykonując manewr skrętu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka 35-latkowi, również mieszkańcowi gminy Ostaszewo, który kierował sportowym kawasaki, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista upadł na drogę i wyniku uderzenia o podłoże doznał złamania ręki. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi.

Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze
Ogłoszenie lokalne Pomorze

Policjanci zabezpieczali miejsce tego zdarzenia. Śledczy z technikiem kryminalistyki, zgromadzili ślady podczas oględzin, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz szkic sytuacyjny. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą jeszcze ustalane przez policjantów podczas prowadzonego dochodzenia. Motocykl został zabrany na policyjny parking w celu wykonania szczegółowych badań przez biegłego.

Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

 

KWP Gdańsk
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe