Hossa
Hossa
Hossa

Już za miesiąc pierwszy pasażerski kolos zacumuje w Gdyni

  • 10.04.2018, 12:08 (aktualizacja 10.04.2018, 12:21)
  • UM Gdynia
Już za miesiąc pierwszy pasażerski kolos zacumuje w Gdyni fot. Dawid Linkowski Norwegian Getaway
Podziel się:
Oceń:
GDYNIA Już za miesiąc, czyli w środę 9 maja, rozpocznie się w Porcie Gdynia tegoroczny sezon statków pasażerskich. Warto też zanotować sobie datę – 21 czerwca, wtedy gościć w Gdyni będziemy słynny statek pasażerski ms „Queen Elizabeth”.

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w gdyńskim porcie rozpocznie się 9 maja w południe zawinięciem, doskonale znanej w Gdyni, MSC Orchestra. Statek ten przypłynie tego lata jeszcze dwukrotnie. Rekordzistą zawinięć do Gdyni będzie AIDAdiva, którą ujrzymy 12 razy, a jej bliźniaczą jednostkę AIDAbellę – 11. Niemiecka linia cruisingowa, znana z charakterystycznych uśmiechniętych statków, skieruje do naszego portu jeszcze dwie swoje jednostki AIDAaurę i najmniejszą w swojej flocie AIDAcarę.

W sumie podczas trwającego do 19 października sezonu Port Gdynia gościć będzie 54 statki wycieczkowe. Dużym wydarzeniem będzie wizyta 21 czerwca słynnego statku pasażerskiego ms „Queen Elizabeth”. Przypomnijmy, że Gdynia gościła już Królową. 10 lat temu przypłynęła do nas „Oueen Victoria”. Tym razem zawita najmłodsza jednostka brytyjskiego armatora Cunard Line. Ms „Queen Elizabeth” ruszy z Southampton, odwiedzi Oslo, Visby, Helsinki, St Petersburg, Rygę, Kłajpedę, 21 czerwca w godz. 5.45 – 18.00 Gdynię, skąd wróci do Southampton.

Największym z kolei statkiem wycieczkowym będzie ms „Mein Schiff 1” (długość 315,7 m), który pierwszy raz przypłynie 21 maja, a w całym sezonie odwiedzi port 6 razy.

Statki zazwyczaj cumują przy Nabrzeżu Francuskim. Wówczas można je podziwiać z pirsu przy Kapitanacie Portu lub... z tarasu Muzeum Emigracji. Nie są udostępnione do zwiedzania.

Statki, które gościć będziemy w Gdyni, wraz z liczbą zawinięć
AIDAdiva - 12
AIDAbella - 11
MeinSchiff 1 - 6
MeinSchiff 4 - 2
AIDAaura – 2
Costa Pacifica – 2
Seven Seas Explorer - 2
Astor – 2
Saga Sapphire – 2
AIDAcara – 1
Insygnia – 1
Marina – 1
Sapphire Princess – 1
Aurora – 1
Ocean Majesty – 1
Emerald Princess – 1
Queen – 1
Artania – 1
Viking Sea - 1

Aktualne zestawienie statków turystycznych, które zawiną do Gdyni w 2018 r. wraz z godzinami przypłynięcia i wypłynięcia znajduje się na stronie Portu Gdynia.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe