Na trasie Kłanino - Sulicice zginął motocyklista.

  • 20.06.2018, 08:09 (aktualizacja 20.06.2018, 08:18)
  • KWP Gdańsk
Na trasie Kłanino - Sulicice zginął motocyklista. fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Policjanci z puckiej komendy wyjaśniają przyczyny wypadku motocyklisty, do którego doszło wczoraj rano na trasie Kłanino - Sulicice. W wyniku zdarzenia 38 - letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zabezpieczali miejsce wypadku, śledczy z technikiem wykonali oględziny pod nadzorem prokuratora oraz biegłego lekarza. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą przedmiotem śledztwa.

Wczoraj około godziny 10.00 na trasie Kłanino – Sulicice doszło do śmiertelnego wypadku motocyklisty. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 43- letni kierujący pojazdem MAN z naczepą włączał się do ruchu wyjeżdżając z drogi gruntowej. Po wjeździe na drogę i przejechaniu kilkudziesięciu metrów w kierunku Kłanina, kierowca samochodu zauważył światła motocyklisty - myślał, iż będzie go wyprzedzał, ale 38 - letni mieszkaniec gminy Krokowa jadąc suzuki uderzył w tył naczepy. Motocyklista doznał śmiertelnych obrażeń.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z drogówki oraz z komisariatu z Krokowej, którzy zabezpieczyli teren i organizowali ruch alternatywny. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora i biegłego lekarza, zgromadzili ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Apelujemy do kierowców o ostrożność za kierownicą. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Pamiętajmy, że nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną, a bezpieczną. Zanim rozpędzimy pojazd, upewnijmy się, czy w sposób bezkolizyjny będziemy mogli zareagować w przypadku zagrożenia, a w skrajnym wypadku nawet zatrzymać się. Bądźmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg.

fot. KWP Gdańsk

 

KWP Gdańsk

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe