Chiński hotel sprzedany

  • 10.07.2018, 08:00
  • UM Gdynia
Chiński hotel sprzedany fot. InvestGdynia.pl

Podziel się:

Oceń:

GDYNIA Dawny Chiński Hotel w Śródmieściu Gdyni sprzedany. Dzięki transakcji do budżetu miasta wpłynie niemal 3 mln zł. To też szansa na odmianę tego miejsca. Może w tym miejscu powstać nowy hotel, hostel, biurowiec lub budynek mieszkalny.

- Nieruchomość znajduje się tuż obok dworca kolejowego Gdynia Główna i jest zabudowana czterokondygnacyjnym budynkiem w którym niedawno mieścił się chiński hotel i restauracja. Zgodnie z zapisami planu miejscowego nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę usługową i mieszkaniową – mówi Krzysztof Kowieski, zastępca naczelnika wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji. - Zapisy planu miejscowego, doskonała lokalizacja naprzeciwko dworca oraz odległość zaledwie kilkunastu minut od plaży i pozostałych atrakcji turystycznych sprawiają, że nieruchomość jest idealna pod działalność hostelową. Nie znamy jednak dokładnych planów nabywcy – dodaje.

Zwycięzca licytacji zapłaci za działkę o powierzchni 703m2, zabudowaną czterokondygnacyjnym budynkiem kwotę 2.929.000zł. Obiekt jest w złym stanie technicznym i nie jest wpisany do rejestru zabytków. Nowy właściciel może zarówno go wyremontować, jak i wyburzyć i odbudować od podstaw. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, budynek nie może przekroczyć 21 metrów wysokości, czyli nie może być wyższy niż sąsiednia zabudowa.

Kolejne przetargi w których będzie można nabyć wybrane grunty gminne odbędą się 13 lipca i 24 sierpnia. Oferta jest dostępna na stronie www.investgdynia.pl.

UM Gdynia

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jacek43
Jacek43 18.07.2018, 09:23
Zobaczymy, jakie będzie jego przeznaczenie, możemy tylko mieć nadzieję, że nowi właściciele należycie o niego zadbają i zrobią z tej nieruchomości dobry użytek. Hotelarstwo to branża przyszłościowa i na czasie, dlatego warto w nią inwestować i wzbogacać wachlarz ofertowy od poziomu niewielkich noclegowni pokroju http://www.noclegiuanety.pl/ aż po wielkie gmachy drogich apartamentowców.

Pozostałe