Trzygodzinna akcja ratowania łosia zakończona powodzeniem

  • 9.08.2018, 08:10 (aktualizacja 09.08.2018 08:22)
  • KWP Gdańsk
Trzygodzinna akcja ratowania łosia zakończona powodzeniem fot. KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
Przedwczoraj wieczorem policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennych działaniach ratowania łosia. Zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej na terenie wsi Kałdowo i nie mogło się wydostać. Akcja uwolnienia rogacza, w której uczestniczyli policjanci, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej i lekarz weterynarii, trwała ponad 3 godziny i zakończyła się sukcesem. Zwierzak wystraszony, ale cały o własnych siłach oddalił się z miejsca zdarzenia.

We wtorek około godziny 21.00 dyżurny komendy policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na terenie wsi Kałdowo do studzienki rewizyjnej wpadł łoś i nie może się stamtąd wydostać. Na miejsce natychmiast przybyli strażacy i policjanci oraz powiadomiony przez dyżurnego lekarz weterynarii.

Okazało się, że dorosły łoś leży na głębokości 2m i nie ma możliwości, żeby samodzielnie opuścił tą studzienkę. Aby pomóc zwierzakowi weterynarz podał mu środki uspokajające, a następnie strażacy przy pomocy wyciągarki wydobyli go z pułapki. Wszystkie działania zabezpieczali malborscy policjanci. Akcja ratowania łosia trwała ponad 3 godziny i zakończyła się powodzeniem.

Rogacz cały i zdrowy został wypuszczony na wolność. Po zakończonej akcji mundurowi wezwali na miejsce odpowiednie służby do zabezpieczenia feralnej studzienki.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe