Trzygodzinna akcja ratowania łosia zakończona powodzeniem

  • 09.08.2018, 08:10 (aktualizacja 09.08.2018, 08:22)
  • KWP Gdańsk
Trzygodzinna akcja ratowania łosia zakończona powodzeniem fot. KWP Gdańsk

Podziel się:

Oceń:

Przedwczoraj wieczorem policjanci z malborskiej komendy uczestniczyli w niecodziennych działaniach ratowania łosia. Zwierzę wpadło do niezabezpieczonej studzienki rewizyjnej na terenie wsi Kałdowo i nie mogło się wydostać. Akcja uwolnienia rogacza, w której uczestniczyli policjanci, strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej i lekarz weterynarii, trwała ponad 3 godziny i zakończyła się sukcesem. Zwierzak wystraszony, ale cały o własnych siłach oddalił się z miejsca zdarzenia.

We wtorek około godziny 21.00 dyżurny komendy policji w Malborku odebrał zgłoszenie, że na terenie wsi Kałdowo do studzienki rewizyjnej wpadł łoś i nie może się stamtąd wydostać. Na miejsce natychmiast przybyli strażacy i policjanci oraz powiadomiony przez dyżurnego lekarz weterynarii.

Okazało się, że dorosły łoś leży na głębokości 2m i nie ma możliwości, żeby samodzielnie opuścił tą studzienkę. Aby pomóc zwierzakowi weterynarz podał mu środki uspokajające, a następnie strażacy przy pomocy wyciągarki wydobyli go z pułapki. Wszystkie działania zabezpieczali malborscy policjanci. Akcja ratowania łosia trwała ponad 3 godziny i zakończyła się powodzeniem.

Rogacz cały i zdrowy został wypuszczony na wolność. Po zakończonej akcji mundurowi wezwali na miejsce odpowiednie służby do zabezpieczenia feralnej studzienki.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe