Festiwal Wikliny i gminne dożynki w Wróblewie.

  • 17.09.2018, 08:04 (aktualizacja 17.09.2018, 08:06)
  • tj
Festiwal Wikliny i gminne dożynki w Wróblewie. fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

WRÓBLEWO Gmina Suchy Dąb zakończyła obchody Święta Plonów na terenie powiatu gdańskiego i dziękczynienia za zakończone żniwa i prace polowe. Żuławscy rolnicy spotkali się na swoim święcie w Wróblewie.

Ta mała urokliwa żuławska wieś położona nad Motławą zdobyła w tym roku tytuł „Najpiękniejszej wsi Pomorza”. Pogoda, a zwłaszcza długotrwała susza doskwierała rolnikom i spędzała im sen z powiek. Wszyscy uczestnicy świętowali i pamiętali o trudnościach codziennej pracy. Liczne atrakcje przygotowane dla gości przez starościnę i Radę Sołecką wsi Wróblewa nie pozwoliły się nudzić. Początek imprezy to przemarsz uczestników w asyście Orkiestry Dętej OSP. Licznie przybyła publiczność uczestniczyła w Festiwalu Wikliny. Pokazy pracy wikliniarzy oraz gotowych wyrobów wszystkim przypadły do gustu. Na ternie gminy jest wiele gruntów, na których występuje wiklina, która staje się symbolem i znakiem firmowym tych ziem. Konkursy nanajpiękniejszy wieniec dożynkowy, potrawę z buraka czerwonego, warsztaty wikliniarskie i florystyczne, stoiska z wyrobami z wikliny, atrakcja dla dzieci pt. Kosmiczni Wojownicy.

Spotkanie zakończyła wspólna zabawa taneczna i pokaz laserów. Cieszę się z tak udanej imprezy, która pozwoliła podziękować rolnikom za ich codzienny trud, a także podczas zabawy i festynu zintegrować mieszkańców i sąsiadów naszej gminy – powiedziała Barbara Kamińska wójt żuławskiej wsi.

tj

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe