Chciał wyprzedzić kilka aut. Spowodował wypadek i zablokował drogę na kilka godzin.

  • 25.09.2018, 12:21
  • KPP Chojnice
Chciał wyprzedzić kilka aut. Spowodował wypadek i zablokował drogę na kilka godzin. fot. KPP Chojnice
Podziel się:
Oceń:
BRUSY Policjanci z Brus wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na DW 235 na trasie Chojnice - Brusy, gdzie kierujący fordem focusem podjął manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym peugeotem. Kierowców z osobowych pojazdów z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

Wczoraj policjanci przez kilka godzin pracowali przy wypadku, do którego doszło o godzinie 08.00 rano na DW 235 tuż przed miejscowością Męciakał, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz
Praca Tczew Dziennikarz

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobowym fordem 19-letni mieszkaniec Chojnic podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów i kiedy był na wysokości wyprzedzanego przez niego samochodu ciężarowego zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Brus peugeotem , którym kierowała 50-letnia kobieta. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zorganizowali objazdy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Kierujący z obu aut z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Auta zostały odholowane na policyjny parking. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Jesienna aura i opady deszczu oraz panująca rano mgła, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapominają. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. KPP Chojnice

KPP Chojnice

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe