Chciał wyprzedzić kilka aut. Spowodował wypadek i zablokował drogę na kilka godzin.

  • 25.09.2018, 12:21
  • KPP Chojnice
Chciał wyprzedzić kilka aut. Spowodował wypadek i zablokował drogę na kilka godzin. fot. KPP Chojnice

Podziel się:

Oceń:

BRUSY Policjanci z Brus wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na DW 235 na trasie Chojnice - Brusy, gdzie kierujący fordem focusem podjął manewr wyprzedzania i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka osobowym peugeotem. Kierowców z osobowych pojazdów z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do szpitala. Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności.

Wczoraj policjanci przez kilka godzin pracowali przy wypadku, do którego doszło o godzinie 08.00 rano na DW 235 tuż przed miejscowością Męciakał, gdzie zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący osobowym fordem 19-letni mieszkaniec Chojnic podjął manewr wyprzedzania ciągu pojazdów i kiedy był na wysokości wyprzedzanego przez niego samochodu ciężarowego zderzył się czołowo z jadącym w kierunku Brus peugeotem , którym kierowała 50-letnia kobieta. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zorganizowali objazdy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Kierujący z obu aut z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Auta zostały odholowane na policyjny parking. Kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu; byli trzeźwi. Policjanci aktualnie ustalają szczegóły wypadku.

Funkcjonariusze apelują aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Jesienna aura i opady deszczu oraz panująca rano mgła, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapominają. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. KPP Chojnice

KPP Chojnice

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe