W Kwidzynie powstanie łaźnia dla bezdomnych

  • 27.09.2018, 08:34
  • (jk) / kwidzyn1.pl
W Kwidzynie powstanie łaźnia dla bezdomnych Fot. Jacek Kluczkowski

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN W dawnej siedzibie kwidzyńskich szkół społecznych (ul. Hallera) powstanie łaźnia dla bezdomnych. Samorząd miasta zamierza przygotować odpowiednie pomieszczenia jeszcze tej jesieni. Gotowa jest już koncepcja adaptacji pomieszczeń, z których będą mogli korzystać podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

-Obecnie projektant musi zamienić koncepcję w projekt techniczny. Dokumentacja powinna być gotowa za kilka tygodni i wówczas ogłosimy przetarg, który wyłoni wykonawcę - twierdzi Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna.

Na terenie miasta jest około 25 bezdomnych, w tym jedna kobieta. Władze Kwidzyna mają nadzieję, że bezdomni będą korzystać z łazienek, które zostaną dla nich przygotowane. Nadzór nad pomieszczeniem będzie sprawował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który będzie także zachęcał osoby bezdomne do skorzystania z łaźni.

 

(jk) / kwidzyn1.pl

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Syla
Syla 02.10.2018, 16:41
Czy wyście oszaleli. Cały budynek na 25 osób. To zróbcie ta łaźnie w piwnicy Mopsu, a budynek ten przeróbcie na tańsze mieszkania socjalne dla ludzi. Albo postaraj ie się przywrócić ubikacja miejskie w mieście tak jak były kiedyś i w każdej chwili będąc na zakupach w mieście można było skorzystać.

Pozostałe