Ukradli golfa i próbowali go "odpalić" na środku ulicy w centrum miasta.

  • 27.09.2018, 14:44 (aktualizacja 27.09.2018, 15:03)
  • KMP Elbląg
Ukradli golfa i próbowali go "odpalić" na środku ulicy w centrum miasta. fot. KMP Elbląg

Podziel się:

Oceń:

ELBLĄG 50-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego vw golfa, którego wcześniej pozostawił na parkingu. Okazało się, że za za sprawą kradzieży stoją… cztery osoby, które chciały tym samochodem pojeździć. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i jedną kobietę. Sprawcy pomimo prób nie mogli jednak uruchomić auta i przepchnęli je dwie ulice dalej. Tam trafili na nich policjanci z patrolu.

50-letni mężczyzna zgłosił kradzież swojego vw golfa, którego wcześniej pozostawił na parkingu. Okazało się, że za za sprawą kradzieży stoją… cztery osoby, które chciały tym samochodem pojeździć. Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn i jedną kobietę. Sprawcy pomimo prób nie mogli jednak uruchomić auta i przepchnęli je dwie ulice dalej. Tam trafili na nich policjanci z patrolu.

To była szybka kradzież i jeszcze szybsze zatrzymanie. Pewien mężczyzna zgłosił, że wyszedł na parking i spostrzegł, że brakuje na nim jego auta. Był nim wv golf. Zadzwonił więc do oficera dyżurnego elbląskiej policji. Ten wysłał na miejsce patrol. Policjanci jadąc sprawdzić zgłoszenie natknęli się po drodze na 4 osoby „majstrujące” coś, właśnie przy vw golfie. Postanowili od razu to sprawdzić. Mężczyzna siedzący za kierownicą auta odparł, że samochód niedawno zakupił… Przeczyła jednak temu wyrwana stacyjka i rozłączone pod nią przewody. Okazało się, że jest to właśnie ten, skradziony chwilę wcześniej golf. Łącznie w kradzież zaangażowane były 4 osoby, które znajdowały się w chwili kontroli w aucie. Najmłodsza była 21-latka, która jak ustalili policjanci wpadła na ten pomysł. Realizacją zajęli się jej trzej koledzy: 48, 46 i 40-latek. Mężczyźni mieli za sobą przestępczą przeszłość. Jednak kradzież takiego samochodu nastręczyła im sporo trudności. Był problem z otwarciem, później z uruchomieniem silnika. Sprawcy postanowili więc przepchnąć auto dwie ulice dalej. Dwie osoby pchały, dwie siedziały w środku mając namiastkę nocnej przejażdżki niemieckim autem. Policjanci przed zatrzymaniem zbadali trzeźwość wspomnianych osób. 21-latka miała 3 promile, dwaj mężczyźni po 2,2 promila a jeden 0,4 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Dziś, gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży auta. Teraz odpowiedzą za to przed sądem.

KMP Elbląg

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe