W Potęgowie powstał nowoczesny kompleks sportowy

  • 01.10.2018, 09:02 (aktualizacja 01.10.2018, 09:20)
  • UG Potęgowo
W Potęgowie powstał nowoczesny kompleks sportowy fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

POTĘGOWO Uczniowie oraz mieszkańcy od teraz mogą korzystać z nowoczesnego kompleksu sportowego, który powstał przy Szkole Podstawowej w Potęgowie. W sobotę 29 września odbyło się uroczyste otwarcie. Prace nad kompleksem rozpoczęto w maju, a koszt inwestycji wyniósł niemal 1.500.000,00 zł.

Otwarcie zorganizowano w ramach trwającego Europejskiego Tygodnia Sportu. Po nowej bieżni przebiegła setka młodych uczestników Biegu Niepodległościowego – „100 biegaczy na Stulecie”. Rozegrano mecz nauczyciele – strażacy, a także mini turnieje dla dzieci. Wszyscy uczestnicy mogli korzystać ze stoisk gastronomicznych oraz atrakcji Pikniku Naukowego, prezentującego ciekawe zjawiska i doświadczenia dla każdego, w szczególności dla młodzieży szkolnej w ramach projektu "Nowoczesna Edukacja w Gminie Potęgowo”.

- Piękny obiekt powstał dwa lata temu w Łupawie, teraz kolejny w Potęgowie. W gminie organizujemy także duże wydarzenia sportowe jak Puchar Polski Nordic Walking czy Puchar Polski Strongman. Mamy aktywnych mieszkańców i wspólnymi siłami tworzymy infrastrukturę, dzięki której mogą realizować swoje pasje – mówi Dawid Litwin, wójt Gminy Potęgowo.

Na kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Potęgowie składają się boisko wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, bieżnia i skocznia do skoku w dal, trybuna dla widzów na 152 miejsc oraz infrastruktura towarzysząca typu: zestawy do koszykówki, zestawy do siatkówki, piłkochwyty, bramki, miejsca na rowery itp., a także oświetlenie i monitoring.

- Na taki obiekt czekaliśmy od 20 lat, czyli od czasu gdy powstał budynek szkoły w Potęgowie. Będzie służył na co dzień naszym uczniom, ale zostanie także udostępniony wszystkim mieszkańcom – mówi Leszek Domaszk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Potęgowie.

To już drugi taki obiekt sportowy w gminie Potęgowo. W roku 2016 kompleks boisk wybudowano przy szkole w Łupawie.

fot. UG Potęgowo

UG Potęgowo

Zdjęcia (50)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe