Hossa
Hossa
Hossa

Śmierć 61-letniego pieszego. Policja badała przyczynę i oceniała oznakowanie drogi w tym miejscu.

  • 16.11.2018, 15:17 (aktualizacja 16.11.2018, 15:23)
  • KWP Gdańsk
Śmierć 61-letniego pieszego. Policja badała przyczynę i oceniała oznakowanie drogi w tym miejscu. fot. KWP Gdańsk 9 listopada br. na drodze wojewódzkiej nr 214 pomiędzy Lubichowem, a Zelgoszczą wydarzył się śmiertelny wypadek z udziałem pieszego.
Podziel się:
Oceń:
LUBICHOWO Policjanci ze starogardzkiej drogówki, funkcjonariusze z Lubichowa oraz przedstawiciel zarządu dróg wojewódzkich spotkali się na drodze nr 214 w miejscu, gdzie na początku listopada br. doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 61-letni pieszy. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, w jakim doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

Taki wypadek wydarzył się 9 listopada br. na drodze wojewódzkiej nr 214 pomiędzy Lubichowem, a Zelgoszczą. Dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał wówczas zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez auto osobowe. Jak ustalili śledczy, jadący w kierunki Zelgoszczy volkswagen potrącił mężczyznę, który wszedł na jezdnie bezpośrednio przed jadące auto. Obrażenia jakich doznał 61-letni mieszkaniec gminy Lubichowo okazały się śmiertelne. Wiadomo już, że kobieta kierująca volkswagenem była trzeźwa, a pieszy nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Dlatego wczoraj przed południem w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Celem tej wspólnej kontroli było sprawdzenie poprawności oznakowania oraz wyszukanie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenie lub utrudnienia w ruchu drogowym na tym odcinku drogi. W wyniku przeprowadzonej kontroli nie stwierdzono uchybień w oznakowaniu drogi jak i infrastrukturze drogowej w miejscu, w którym doszło do wypadku.

 

 

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe