Trudne negocjacje WPR. Grudniowy numer Rolnika Pomorskiego

  • 18.12.2018, 23:29 (aktualizacja 23.12.2018, 23:59)
  • Rolnik Pomorski
Trudne negocjacje WPR. Grudniowy numer Rolnika Pomorskiego

Podziel się:

Oceń:

Od środy, 19 grudnia, w kolportażu nowy, 12 (81) numer polskiego miesięcznika Rolnik Pomorski, dodatku do Dziennika Pomorza i gazet Wydawnictwa Pomorskiego w Tczewie.

Rolnicy protestujący 12 grudnia na autostradzie A2 zażądali od ministra rolnictwa zwolnienia osoby, która zgodziła się na import z Litwy tuczników z tzw. strefy czerwonej objętej ograniczeniami w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Już w piątek (14 grudnia) minister Ardanowski odwołał ze stanowiska Zastępcę Głównego Lekarza Weterynarii i wstrzymał wydawanie zezwoleń na przywóz z Litwy do Polski świń i mięsa wieprzowego z obszarów objętych ograniczeniami.

- Nie mam żadnego wpływu na swobodny obrót wieprzowiną i świniami z terenów wolnych od ASF. Nie może być jednak tak, że świnie utrzymywane przez naszych rolników przerastają, a do Polski sprowadzane są zwierzęta ze strefy czerwonej, od naszego sąsiada – skomentował na Twitterze szef resortu rolnictwa.

A co w świątecznym wydaniu miesięcznika?

s2. 18 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie k. Skarszew, odbyło w dniach 19-30 listopada staż w Niemieckim Ośrodku Szkoleniowym dla Techniki Rolniczej DEULA w Nienburgu.

s3. Damian Ryngwelski zwyciężył, 6 grudnia, w finale XIX Pomorskiej Olimpiady Wiedzy o BHP w Rolnictwie w Słupsku. Marcin Janczuk wygrał, 13 grudnia, wojewódzki Finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Lubaniu.

S4. O trudnej sytuacji w polskim rolnictwie rozmawiano w Chmielnie, gdzie w dniach 10-11 grudnia samorząd województwa pomorskiego zorganizował sympozjum „Rolnictwo i obszary wiejskie województwa pomorskiego #konsekwentniedlaPomorza".

Polecam lekturę wersji papierowej kolorowego miesięcznika i zapraszam na targi i konferencje organizowane przez PODR w 2019 r. Ich medialnym patronem będzie tradycyjnie Rolnik Pomorski. 

Janusz Rokiciński

red. naczelny

 

 

_rolnikpomorski

Zdjęcia (4)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe