Podologia - Kiedy skorzystać z pomocy podologa?

  • 28.01.2019, 12:48
  • artykuł sponsorowany
Podologia - Kiedy skorzystać z pomocy podologa?

Podziel się:

Coraz więcej osób korzysta z pomocy podologa, zwiększa się również liczba osób, które powinny odwiedzić takiego specjalistę. Czym zajmuje się podolog i kiedy należy umówić się na wizytę? O tym przeczytacie w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Gabinety podologiczne

 

Gabinety podologiczne w Gdańsku i w Sopocie są bardzo dobrze zaopatrzone, co więcej, pracują w nich specjaliści, którzy mogą pochwiać się wieloletnim stażem i imponującą wiedzą. Czym dokładnie zajmuje się podolog?

Podolog to specjalista, który zajmuje się stopami, uściślając rozpoznawaniem zmian patologicznych. Do takiego specjalisty powinniśmy między innymi udać się w przypadku takich schorzeń jak: grzybica, wrastające paznokcie, zmiany kształtu i struktury paznokcia, odciski i nagniotki. Po rozpoznaniu zmian specjalista proponuje plan leczenia i zajmuje się przeprowadzaniem szeregu zabiegów.

Wśród zabiegów wykonywanych przez podologa wymienić możemy:

  • usuwanie zgrubień
  • usuwanie odcisków
  • profesjonalne skracanie paznokci
  • protetyka paznokci
  • zakładanie opatrunków medycznych
  • zakładanie klamry ortonyksyjnej
  • dobór ortez
  • i inne

Oczywiście, podolog przeprowadza też konsultacje dotyczące prawidłowego dbania o stopy i paznokcie, ów specjalista doradzi nam również w kwestii doboru odpowiednich kosmetyków do higieny i pielęgnacji stóp.

Wszystko to jest istotne w leczeniu szeregu zmian patologicznych stóp, umożliwia przywrócenie stopom estetycznego wyglądu i rzecz jasna, zdrowia.

Warto zaznaczyć również, że podolog nie jest lekarzem, ale bardzo często współpracuje z chirurgami, diabetologami, dermatologami czy kosmetologami.

 

Kiedy skorzystać z pomocy podologa?

Z pomocy podologa korzysta wiele osób, są to wbrew pozorom nie tylko osoby mające problemy ze stopami, ale również cukrzycy, osoby chorujące na RZS, pacjenci z zaburzeniami ukrwienia, a także osoby po zawałach i wylewach. Na wizytę u podologa decydują się również osoby, które chcą zadbać o swoje stopy i zapobiec wszelkim zmianom chorobowym.

 

Zakończenie

Podolog służy pomocą w przypadku wielu różnego typu schorzeń stóp, wiele osób decyduje się też na wizytę u wymienionego specjalisty profilaktycznie. Niezmiernie ważne, abyśmy, gdy tylko zauważmy na naszych stopach podejrzane zmiany zdecydowali się na konsultację podologiczną, jest to bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Dodamy również, że na terenie Gdańska i Spotu znajdziemy wielu specjalistów, którzy zapewnią nam fachową pomoc, a im szybciej zmiany patologiczne stóp zostaną zdiagnozowane, tym leczenie będzie mniej skomplikowane i krótsze. Naszym zaufanym partnerem jest Gabinet Podologiczny DERM-AL przyjmujący klientów z trójmiasta i okolic.

artykuł sponsorowany

Pozostałe