VI Bal Gdański. Fantazje karnawałowe

  • 31.01.2019, 10:10
  • filharmonia.gda.pl
VI Bal Gdański. Fantazje karnawałowe fot. filharmonia.gda.pl

Podziel się:

Oceń:

Tym razem program z fletem w roli głównej. Wszyscy znają efektowne fantazje Sarasatego lub Waxmana na tematy z Carmen napisane na skrzypce z orkiestrą.

Ta napisana przez Francois Borne na flet jest nie mniej karkołomna i efektowna. Tyle że trochę mniej znana. Wykona ją włoski flecista Raffaele Trevisiani, który po studiach w Konserwatorium w Mediolanie i czterech latach pracy w orkiestrze teatru La Scala poświęcił się wyłącznie karierze solowej.
Drugi popisowy utwór na flet z orkiestrą – Karnawał w Wenecji wykona Bülent Evcil - urodzony w Stambule flecista, laureat wielu konkursów międzynarodowych, podobnie jak Trevisani uczeń legendarnego Jamese'a Galwaya. Obaj soliści połączą siły w Fantazji Franza Dopplera, kompozytora – flecisty, który choć urodzony we Lwowie jest dziś powszechnie uważany za twórcę węgierskiego.
A na koniec żartobliwe dzieło Saint – Saënsa, którego kompozytor nie przeznaczył do wykonania publicznego. Dziś jest to może najczęściej grywane jego dzieło. Zachwycamy się jego groteskowymi pomysłami, ale też wzrusza nas piękna fraza prowadzona przez wiolonczelę w Łabędziu.

Massimilano Caldi – dyrygent
Bulent Evcil – flet
Raffaele Trevisiani – flet
Orkiestra Symfoniczna PFB
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

Program:

Johann Strauss II - Perpetuum Mobile op. 257
Francois Borne - Fantazja na tematy z opery Carmen
Giulio Briccialdi - Karnawał w Wenecji op. 78
Albert Franz Doppler - Fantazja na dwa flety
Camille Saint-Saëns - Karnawał zwierząt
Johann Strauss II - Polka Schnell Leichtes Blut

więcej na stronie kliknij tutaj

Po koncercie zapraszamy na bal w Salonie gdańskim - zagra zespół Standard Acoustic.

Zespół muzyczny Standard Acoustic powstał 20 lat temu. W skład zespołu wchodzą doświadczeni muzycy, którzy przez wiele lat występowali w kraju i zagranicą. Występy w klubach hotelach, kasynach, cruizerach i promach pasażerskich na małych i dużych przyjęciach, party itd. spowodowały to, że repertuar zespołu jest zróżnicowany i bardzo szeroki (ponad 600 utworów), który ciągle jest poszerzany o nowe aranżacje.
Skład zespołu Standard Acoustic:
Wojciech Wiśniewski – kierownik zespołu, klawisze, akordeon, wokal
Beata Bartelik – wokal
Jerzy Jaskulski – gitara, wocal
Kazimierz Milews ki – sax, tenor, alt, klarnet
Marek Horewicz – trąbka, flugerhorn
Jędrzej Jakubowski – perkusja
Repertuar zespołu „Standard Acoustic” to polskie i światowe standardy muzyki rozrywkowej w tym: muzyka taneczna od lat 20-tych, przez 50-te do lat 90-tych oraz aktualne przeboje muzyki pop, rytmy latynoamerykańskie ,muzyka klezmerska, grecka, rytmy reggae ,motywy jazzowe i inne.
Grając od ponad 20 lat na scenach w kraju i zagranicą mamy rekomendacje od wielu znanych instytucji i hoteli dla których Standard Acoustic występował na organizowanych przez nich balach, eventach i innych imprezach: Bal Morski Wyższa Szkoła Morska w Gdyni, wielokrotnie Bale na Politechnice Gdańskiej oraz od wielu sezonów Bale sylwestrowe i karnawałowe w foyer Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

filharmonia.gda.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe