Mierzeja Wiślana z ekspresową wycinką drzew pod budowę kanału

  • 20.02.2019, 18:00 (aktualizacja 21.02.2019, 15:26)
  • gdansk.uw.gov.pl / opr. red
Mierzeja Wiślana z ekspresową wycinką drzew pod budowę kanału fot. ilustracyjne Pięć dni trwała wycinka drzew na Mierzei Wiślanej.

Podziel się:

Oceń:

Zakończyła się wycinka drzew pod przyszłą budowę kanału przecinającego Mierzeje Wiślaną łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Pięć dni trwała wycinka drzew na Mierzei Wiślanej. Na oczyszczanym terenie powstać ma kanał żeglugowy w ramach programu "Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską w latach 2016-2022".

- Wycięto 10 tysięcy drzew z 25 hektarów. Prace porządkowe potrwają do końca lutego. Chcemy się uporać z drewnem i z tzw. pozostałościami zrębowymi – informował Mariusz Potoczny, nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg.

Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to projekt, który ma znacząco poprawić dostęp do portu w Elblągu oraz zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego na Bałtyk z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. Dzięki temu rozwiązaniu elbląski terminal będzie mógł swobodnie przyjmować mniejsze ładunki, odciążając porty trójmiejskie.
Budowa kanału potrwa do 2022 roku, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu państwa.

 

ilustracyjne

 

gdansk.uw.gov.pl / opr. red

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe