Wypadek na DK22. Uszkodzone trzy auta.

  • 26.02.2019, 15:08 (aktualizacja 27.02.2019, 07:58)
  • KWP Gdańsk
Wypadek na DK22. Uszkodzone trzy auta. fot. KWP Gdańsk Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu oplowi.

Podziel się:

Oceń:

ŻUŁAWY Ponad 3 godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu w pobliżu miejscowości Kończewice. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu oplowi. W wyniku zderzenia te dwa auta uderzyły w trzeci pojazd marki Renault. Wszyscy kierujący i pasażerowie renaulta z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali w Malborku i Tczewie.

Dziś rano (26 lutego 2019r.) około godziny 5.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22 na skrzyżowaniu dróg prowadzących do miejscowości Mątowy i Kończewice. Natychmiast na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, strażacy i pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze, wstępnie ustalali, że 44-letni mężczyzna kierujący skodą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej z kierunku miejscowości Mątowy nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 46-letniemu mężczyźnie kierującemu oplem, który jechał od strony Tczewa. Oba pojazdy w wyniku zderzenia uderzyły w renaulta, który włączał się do ruchu jadąc od strony Kończewic.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce wypadku, podczas gdy strażacy uwalniali z renaulta zakleszczoną 45-letnią kobietę. Policjanci dokonali oględzin, rozpytali świadków, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Kierowcy skody i opla z obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala w Tczewie, a kierująca renaultem i jej pasażerowie do szpitala w Malborku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Śledczy szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

fot. KWP Gdańsk

KWP Gdańsk

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe