Hossa
Hossa
Hossa

Busem uderzył w ogrodzenie posesji. Miał prawie półtora promila alkoholu.

  • 27.02.2019, 14:30
  • KPP Chojnice
Busem uderzył w ogrodzenie posesji. Miał prawie półtora promila alkoholu. fot. KPP Chojnice Wczoraj (26.02.br) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w jednej z miejscowości w gminie Czersk.
Podziel się:
Oceń:
CZERSK Kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 oraz kara grzywny grozi 38-letniemu mieszkańcowi gminy Czersk. Mężczyzna kierując busem uderzył w ogrodzenie posesji. Jak się okazało miał prawie półtora promila alkoholu i nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz 38-latek odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo i wykroczenia. Policja apeluje do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu!

Wczoraj (26.02.br) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w jednej z miejscowości w gminie Czersk. Natychmiast w to miejsce zostali skierowani policjanci. Mundurowi zabezpieczyli miejsce kolizji, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 38-letni mieszkaniec tej gminy, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska
Politechnika Gdańska

W trakcie czynności policjanci wyczuli od kierującego wyraźny zapach alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, iż mężczyzna mógł kierować pod wpływem alkoholu, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomat wskazał u niego prawie półtora promila alkoholu. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący busem nie posiada przy sobie uprawnień do kierowania. Teraz mieszkaniec gm. Czersk odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

KPP Chojnice

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe