Jakie „Wielkie kobiety” żyły w Gdańsku? Poznaj je na rodzinnych warsztatach

  • 06.03.2019, 09:39
  • IKM Gdańsk
Jakie „Wielkie kobiety” żyły w Gdańsku? Poznaj je na rodzinnych warsztatach

Podziel się:

Oceń:

O odważnych i zasłużonych dla Gdańska kobietach opowiadają m.in. letnie, herstoryczne spacery Metropolitanki. 9 marca Instytut Kultury Miejskiej zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat z rodzicami i opiekunami na twórcze warsztaty, podczas których poznają m.in.: Mariannę Selonkę, posłankę pocztową, która codziennie przemierzała trasę z Sopotu do Gdańska czy Irenę Nadolny-Szatyłowską, pilotkę i sędzinę żużlową. Obowiązują zapisy: [email protected], koszt warsztatów 15 zł.

- Podczas sobotniego spotkania poznamy gdańszczanki z charakterem. Kobiety odważne, które aktywnie działały na rzecz lokalnej społeczności. To także sposób na poznanie miejsc, w których żyły. Każdy z uczestników wykorzystując rożne materiały stworzy swój artbook, który będzie przedstawiał historie ulubionej bohaterki z Gdańska. Warsztaty pozwolą poznać nasze miasto przez pryzmat kobiet, ale też rozwiną wyobraźnie, pomysłowość i pozwolą bawić się formą – opowiada Margareta Sobczak z Instytutu Kultury Miejskiej.

Kogo poznamy w trakcie warsztatów? Elżbietę Koopman, astronomkę, żonę Jana Heweliusza, uznawaną za jedną z pierwszych naukowczyń w dziedzinie astronomii; Teklę Gliniecką, która współtworzyła amatorski teatr w Gdańsku, Krystynę Chojnowską-Liskiewicz, pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła jachtem kulę ziemską. I wiele więcej!

Wielkie kobiety – warsztaty rodzinne. Prowadzenie: Margareta Sobczak

Uczestnicy: dzieci w wieku 6 – 10 lat wraz z rodzicami
Zapisy: [email protected]
Koszt udziału: 15 zł od dziecka

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Facebook: https://www.facebook.com/events/307610726606927/.

IKM Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe