„Jak za dawnych lat” - koncert z okazji 2. urodzin Muzeum II Wojny Światowej

  • 21.03.2019, 09:53 (aktualizacja 21.03.2019, 10:05)
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
„Jak za dawnych lat” - koncert z okazji 2. urodzin Muzeum II Wojny Światowej… fot. materiały prasowe

Podziel się:

Oceń:

6 kwietnia o 18:00 w muzyczną podróż przy akompaniamencie Kwartetu Opera z Mateuszem Lipińskim na fortepianie, zabierze Państwa zespół Bellcanti, który z okazji 2. Urodzin Muzeum zaprezentuje aranżacje największych polskich szlagierów okresu międzywojennego. Pragniemy jeszcze raz przywołać niezwykłą atmosferę towarzyszącą twórczości polskich artystów lat 20. i 30. takich jak Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg czy Eugeniusz Bodo.

Atmosfera ekscytacji i nadziei, towarzysząca Polakom sto lat temu, tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, jest obecna w muzyce tamtych czasów. Koncert zespołu Bellcanti z Kwartet Opera niewątpliwie będzie okazją, by tej niezwykłej atmosfery doświadczyć.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wręczenie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości – pamiątkowych odznaczeń państwowych ustanowionych „jako dowód wdzięczności oraz wyraz szacunku dla osób, które położyły szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu”. Medal nadawany jest od 2018 do 2021 r., w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Zespół Bellcanti ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Pod patronatem Opery Bałtyckiej wystąpił z serią koncertów z muzyką francuską w ramach święta Fête de la musique. Współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i zespołami, m.in. z Orkiestrą Kameralną Progress, The Film Harmony Orchestra, Kwartetem Opera, Marcinem Mirowskim, Mateuszem Lipińskim, Lianą Krasyun-Korunna, Aleksandrą Dąbrowską i Pawłem Nowakiem.

Muzeum, chcąc podziękować za dwa lat wspólnego dzielenia się pasją historyczna, przygotowała specjalną ofertę – bilet normalny i ulgowy 2 zł.

Bilety dostępne w Kasach Muzeum oraz online: https://bilety.muzeum1939.pl/

Miejsce: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, sala konferencyjna (poziom -3)
Czas: 6 kwietnia 2019 r., godz. 18.00
Organizatorzy: Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
Patronat: Grupa Energa, Mecenas Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Kwartet Opera:

 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe