W Łupawie powstaje teren rekreacyjny dla mieszkańców i turystów

  • 25.03.2019, 08:50
  • UG Potęgowo
W Łupawie powstaje teren rekreacyjny dla mieszkańców i turystów fot. UG Potęgowo

Podziel się:

Oceń:

W Łupawie w gminie Potęgowo trwają intensywne prace nad zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Ze zmian ucieszą się mieszkańcy, ale także kajakarze, ponieważ infrastruktura powstaje tuż przy rzece.

Prace obejmują budowę sceny letniej z altaną, murowanego grilla, ale też przygotowanie miejsca na ognisko. Pojawią się tutaj również ławostoły, zamontowane będą urządzenia siłowni zewnętrznej, leżaki parkowe, stojak na rowery, ławki i kosze na śmieci. Część placu zostanie utwardzona.

Ponadto przygotowano tablicę informacyjną i strzałki kierunkowe dot. ścieżki edukacyjnej „MEGALITY” na terenie projektowanego terenu i w okolicy megalitów.

- Zależy nam na rozbudowie bazy turystycznej, szczególnie przy rzece Łupawie, która jest uwielbiana przez kajakarzy. Nie jest to łatwe, w budżecie jest wiele ważnych obszarów wymagających finansowania, ale dzięki pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych możemy zadbać także o infrastrukturę rekreacyjną dla mieszkańców i gości naszej gminy - mówi Dawid Litwin, Wójt Gminy Potęgowo.

Umowę na wykonanie zadania pn. "Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy rzece Łupawa wraz z oznakowaniem ścieżki edukacyjnej MEGALITY" podpisano pod koniec 2018 roku. Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego jest firma BUILD Sp. z o.o. z Lipusza.

Koszt robót wynosi 217.875,13 zł. Na realizację inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 188.494,00 zł z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” w ramach środków pozyskanych przez Rybacką Lokalna Grupę Działania „Pojezierze Bytowskie” na wdrażanie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Planowany termin zakończenia prac to 10 kwietnia 2019 roku.

fot. UG Potęgowo

UG Potęgowo

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe