Warsztaty z pierwszej pomocy dla zwierząt i szycia chirurgicznego

  • 10.04.2019, 07:38
  • Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
Warsztaty z pierwszej pomocy dla zwierząt i szycia chirurgicznego fot. nadesłane do redakcji

Podziel się:

Oceń:

W Technikum Weterynarii przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku odbyły się warsztaty dla młodzieży z zakresu pierwszej pomocy dla zwierząt oraz z szycia chirurgicznego. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem.

Podczas warsztatów młodzi słupszczanie mieli okazję dowiedzieć się od strony praktycznej jak należy prawidłowo udzielić zwierzętom pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uczniowie pracowali na profesjonalnym fantomie imitującego psa. Ponadto młodzież szkoliła się w zakresie szycia chirurgicznego - zszywała rany na świńskich nóżkach, używając do tego profesjonalnych narzędzi. Zajęcia prowadziły Marta Malinowska (lekarz weterynarii) i Magdalena Piniaha (zootechnik), nauczycielki w Technikum Weterynarii przy ZSI w Słupsku. Nauczycielkom asystowali uczniowie Weterynarza.

Bardzo interesujące zajęcia. Otrzymaliśmy przede wszystkim solidną wiedzę praktyczną jak np. udzielać pierwszej pomocy zwierzętom, jak się nimi opiekować, ale także na jakie zachowania zwierząt zwracać uwagę. Również ciekawe były warsztaty z szycia chirurgicznego, które wymagały skupienia i precyzji. Cieszę się, że mogłam zdobyć bardzo przydatną wiedzę, a przy okazji świetnie się bawiłam – mówi uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Słupsku.

fot. nadesłane do redakcji

Daniel Stawski Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku

Zdjęcia (7)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe