Cztery wypadki podczas weekendu na kartuskich drogach.

  • 29.04.2019, 14:52
  • KPP Kartuzy
Cztery wypadki podczas weekendu na kartuskich drogach. fot. KPP Kartuzy

Podziel się:

Oceń:

KASZUBY Policjanci wyjaśniają okoliczności czterech wypadków drogowych jakie miały miejsce na terenie powiatu kartuskiego. Brawura, prędkość i nieprawidłowe wyprzedzanie było powodem większości zdarzeń drogowych minionego weekendu. W wyniku zdarzeń dziesięć osób trafiło do szpitali w Kartuzach, Kościerzynie, Lęborku i Gdańska. Policja zapowiada jeszcze więcej patroli kartuskiej drogówki oraz zero tolerancji dla sprawców wykroczeń.

W piątkowy wieczór policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym młodego rowerzysty z samochodem. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych wynika że 9-ci latek jadąc na rowerze lewą stroną drogi nagle zjechał na środek pasa i zderzył się czołowo z VW Passatem którym kierowała 29-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Kierowca jednośladu z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Kartuzach.

Kolejnego dnia w miejscowości Dubowo, koło Stężycy 21-letni kierowca z powiatu kościerskiego jadąc samochodem Daewoo Lanos, w kierunku Klukowej Huty  z nieustalonych jeszcze przyczyn zjechał na prawe pobocze, a następnie uderzył w drzewo. Kierowca w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala w Gdańsku.

W sobotę kartuscy policjanci wykonywali czynności przy dwóch wypadkach, które miały miejsce na drodze K20 i W211. Tuż po godz. 10 .30 dyżurny kartuskiej policji został poinformowany o zdarzeniu na skrzyżowaniu drogi krajowej K20 z drogo do miejscowości Golłbie. Policjanci wykonujący czynności na miejscu wstępnie ustalili, że 27 letnia mieszkanka Słupska kierując samochodem Kia, wjeżdżając na drogę krajową nie ustąpiła pierwszeństwa VW Passat, którym kierował mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Kierowcy oraz pasażerowie obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Kartuzach i Kościerzynie.

Na koniec minionego weekendu w niedzielę po godz. 20.30 dyżurny został poinformowany o zdarzeniu samochodów na drodze wojewódzkiej W211 w miejscowości Kawle. koło Sierakowic. Na miejscu policjanci ustalili, że 27-letni kierowca VW Golfa jadąc w kierunku Puzdrowa zaczął wyprzedzać VW Passata, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym innym VW Passatem który jechał z przeciwnego kierunku. Kierowca Golfa z urazem nogi został przewieziony do szpitala w Lęborku, natomiast 19-letni kierowca Passata ze złamaniem nogi został przewieziony do szpitala w Kościerzynie, dwaj pasażerowie VW doznali ogólnych potłuczeń.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, przypominając, że przed wyruszaniem w drogę kierowcy powinni być wyspani i wypoczęci oraz sprawdzić stan techniczny auta. Policjanci zapowiadają więcej patroli policji w miejscach gdzie dochodzi do zdarzeń drogowych. Zapowiadają, że zwrócą uwagę na brawurę kierowców, na prędkość jazdy i nieprawidłowe wyprzedzanie.

 

 

KPP Kartuzy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe