Śmiertelny wypadek w Bojanie. Trwa ocena infrastruktury oraz oznakowania drogi w miejscu zdarzenia.

  • 13.05.2019, 14:58
  • KPP Wejherowo
Śmiertelny wypadek w Bojanie. Trwa ocena infrastruktury oraz oznakowania… fot. KPP Wejherowo

Podziel się:

Oceń:

BOJANO W piątek przed południem policjanci z wejherowskiej drogówki, pionu dochodzeniowo-śledczego, Straży Pożarnej oraz zarządca drogi wojewódzkiej spotkali się w Bojanie, gdzie doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku tego wypadku kierowca renault zmarł na miejscu zdarzenia. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w miejscu, gdzie doszło do wypadku.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Wchodzący w skład takiego zespołu np. policjanci z drogówki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznych w skutkach wypadków, w których były ofiary śmiertelne.

W środę 8 marca 2019 roku policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Bojanie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierowca samochodu renault z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierowcą fiata ducato. Kierowca renault zmarł na miejscu zdarzenia. Kierowca fiata był trzeźwy.

Głównym celem tego spotkania komisji było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

 

KPP Wejherowo

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe