Robert Kubica będzie ścigał się w Gdyni

  • 04.07.2019, 14:20
  • UM Gdynia
Robert Kubica będzie ścigał się w Gdyni fot. mat. prasowe

Podziel się:

Oceń:

Największa motoryzacyjna impreza w Polsce, a więc Verva Street Racing zacumuje w Gdyni. 24 i 25 sierpnia tego roku, podczas dziesiątej edycji wydarzenia, gwiazdy sportów motorowych będą jeździć, ścigać się, a nawet latać. Organizatorzy zaplanowali niesamowite atrakcje m.in. pokazy załogi Orlen Team, w tym Roberta Kubicy, który w Gdyni pojawi się wraz z kolegą ze stajni ROKiT Williams Racing, Georgem Russellem.

Jubileuszowa odsłona imprezy obfitować będzie w spotkania z mistrzami motorsportu, prezentacje pojazdów wyścigowych, rajdowych, militarnych i zabytkowych, a także samochodów przyszłości. Na specjalnie przygotowanej plaży będzie można poczuć adrenalinę, jaką wyzwala ściganie się w samochodzie terenowym, które występują na Rajdzie Dakar. Do tego pokaz driftu w wykonaniu mistrzów, w tym Kuby Przygońskiego, stuntu motocyklowego i wiele innych motoatrakcji z udziałem m.in. Macieja Giemzy, Adama Tomiczka i Kacpra Wróblewskiego.
 
Wyjątkowym gościem będzie Robert Kubica, który pojawi się z bolidami zespołu ROKiT Williams Racing. Jedyny w historii Formuły 1 polski kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze. W Gdyni pojawi się również jego kolega z zespołu ROKiT Williams Racing George Russell.

- Verva Street Racing to niezwykłe wydarzenie w skali kraju, dlatego tym bardziej cieszymy się, że odbędzie się właśnie w naszym mieście – mówi prezydent Wojciech Szczurek. I dodaje: - Jestem przekonany, że popisy nie tylko mistrzów kierownicy, ale również przedstawicieli innych dyscyplin sportowych przyciągną do Gdyni tysiące osób – nie tylko zagorzałych fanów, ale również całe rodziny, które dzięki temu będą mogły przeżyć niesamowite emocje, podziwiając w akcji m. in. Roberta Kubicę. 

Pokazy w ramach Verva Street Racing będzie można podziwiać na plaży, a także głównych ulicach Gdyni. Zaplanowano pokazy latania na motoparalotni z trzykrotnym Mistrzem Świata Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”. Można więc powiedzieć, że tegoroczna impreza sięgnie nieba.
 
Na uczestników czekać będą jak zawsze dodatkowe atrakcje, paddock dynamiczny, Pit Party, strefa rodzinna i gastronomiczna. Wieczorem koniecznie trzeba zarezerwować czas na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.
- Po Warszawie, Płocku i Krakowie VSR zawita nad polskie morze. Wybór miejsca i czasu nie jest przypadkowy. Kierujemy nasze działania prospołeczne szeroko – proporcjonalnie do zasięgu swojej działalności biznesowej. Gdynia, miasto nadmorskie, w okresie wakacyjnym da możliwość udziału w wydarzeniu nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale też fanom motoryzacji z całej Polski – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dotychczasowe 9 edycji VERVA Street Racing, zgromadziło łącznie ponad 2600 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz 580 tysięcy widzów.

Szczegóły wkrótce na www.vervastreetracing.pl
 

UM Gdynia

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe