W centrum Łeby bez powodu podszedł do mężczyzny i ugodził go nożem

  • 05.07.2019, 12:59
  • opr.red / KWP Gdańsk
W centrum Łeby bez powodu podszedł do mężczyzny i ugodził go nożem fot. KWP Gdańsk W środę po godz. 4.00 nad ranem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem.

Podziel się:

Oceń:

Zatrzymany został sprawca ugodzenia nożem, do którego doszło na terenie Łeby w środę nad ranem. Sprawca usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Aresztowanemu grozi kara nawet dożywotniego więzienia, a w tej sprawie zatrzymano dziś kolejną osobę.

W środę 3 lipca po godz. 4.00 nad ranem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. Na jednej z ulic w Łebie, sprawca bez powodu zaatakował mężczyznę stojącego w grupie osób i ugodził go nożem, po czym uciekł. Poszkodowany trafił do szpitala, a poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się lęborscy policjanci.

Od początku nad tą sprawą pracowali kryminalni z Lęborka. Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczyli nagrania z monitoringów i dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia. Kryminalni ustalili przebieg zdarzenia z którego wynika, iż do grupy osób stojących na ulicy podeszło dwóch młodych mężczyzn. Wywiązała się między nimi kłótnia, w której jeden z nich ugodził nożem mężczyznę, a drugi używając niebezpiecznego narzędzia uderzył kolejną osobę. Napastnicy po zdarzeniu uciekli.

W trakcie swojej pracy kryminalni wytypowali sprawcę tego przestępstwa i go zatrzymali. Funkcjonariusze przewieźli 21-letniego mieszkańca Słupska do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Dzisiaj rano pracujący nad tą sprawą kryminalni z Lęborka przy współudziale Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Gdańska zatrzymali na terenie powiatu słupskiego kolejnego mężczyznę, który ma związek z tym zdarzeniem. To 39-letni mieszkaniec Słupska. Dziś będą prowadzone z nimi czynności,a policjanci pracują nad zatrzymaniem kolejnej osoby mającej związek z tą sprawą.

opr.red / KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe