Władysławowo zdobyte przez Kolejowe ABC!

  • 16.07.2019, 10:15 (aktualizacja 16.07.2019, 10:24)
  • Źródło: UTK
Władysławowo zdobyte przez Kolejowe ABC! Olga Brewińska

Podziel się:

Oceń:

Kolejny z serii plenerowych pikników rodzinnych pod nazwą „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!” zgromadził tłumy na placu przy Al. Żeromskiego we Władysławowie. Blisko 2300 osób wzięło udział w imprezie organizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego. To już trzecia odsłona spotkania w ramach Kampanii Kolejowe ABC, dzięki której dzieci uczą się, jak bezpiecznie zachowywać się na terenach kolejowych.

W pełnym słońcu i z mnóstwem atrakcji minęła niedziela uczestnikom pikniku Urzędu Transportu Kolejowego. Podczas spotkania, pełnego wspólnej rodzinnej zabawy, nie zabrakło najważniejszego – przekazania, głównie najmłodszym, wiedzy na temat bezpieczeństwa.

– Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego w ten sposób chcemy edukować dzieci zasad bezpieczeństwa. Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. W trakcie interaktywnych lekcji, przez spoty z Rogatkiem czy pikniki takie jak we Władysławowie dzieci uczą się, jak zachować się w pobliżu przejazdów na dworach i peronach tak by było bezpiecznie – przywitał uczestników pikniku Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Lista atrakcji wydarzenia była długa. Dzieci uczestniczyły w kole fortuny, wielkoformatowej grze planszowej, skakały na eurobungee, dmuchańcach i próbowały swoich sił w grze symulacyjnej, w której mogły stać się uczestnikami ruchu drogowego. Nie brakowało też chętnych do skorzystania z zajęć Kolejowego ABC, czy obejrzenia wystawy dotyczącej historii kolei pt. „Kolejowy Wehikuł Czasu”. W grze edukacyjnej uczestnicy rozwiązywali zagadki oraz odpowiadali na pytania związane
z zasadami bezpiecznego podróżowania koleją. Na najlepszych czekały atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, hulajnogi i plecaki szkolne. By zdobyć nagrody, trzeba było przejść grę terenową
i wymyślić najlepsze hasło powitania Rogatka promujące jednocześnie bezpieczeństwo na kolei. Podczas pikniku najmłodsi świetnie bawili się również z DJ Miki i robili zdjęcia w specjalnie przygotowanej fotobudce.

Wszystkich, którym nie udało się dotrzeć do Władysławowa, Urząd Transportu Kolejowego zaprasza na następne Pikniki „Hej Przygodo! Odwiedź Peronowo!”, które odbędą się w Ustce (27 lipca) i Kołobrzegu (3 sierpnia).

 

Źródło: UTK

Zdjęcia (3)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe