Powiatowe Święto Policji w Kwidzynie. Awansowano 35 funkcjonariuszy.

  • 24.07.2019, 12:43
  • (f)
Powiatowe Święto Policji w Kwidzynie. Awansowano 35 funkcjonariuszy. Zdjęcia: KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN. Odznaczenia, awanse i wyróżnienia, a także wiele ciepłych słów, życzeń i pochwał od przełożonych i zaproszonych gości. Tak w skrócie wyglądały powiatowe obchody Święta Policji w Kwidzynie. Nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 35 funkcjonariuszy.

Sto lat temu, 24 lipca 1919 roku, na mocy ustawy o Policji Państwowej, utworzono umundurowaną i uzbrojoną formację zorganizowaną na wzór wojskowy i podległą Ministrowi Spraw Wewnętrznych. Na pamiątkę tego wydarzenia, co roku w lipcu, policjanci obchodzą swoje święto. Tak było również w tym roku w Kwidzynie, a uroczystość zorganizowana we własnym gronie odbyła się w miniony piątek, 19 lipca, w kwidzyńskim teatrze.

Akademia z okazji 100-lecia Policji

W uroczystej akademii z okazji 100-lecia Polskiej Policji wzięli udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz zaproszeni goście, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, wymiaru sprawiedliwości, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz innych instytucji i organizacji współpracujących w obszarze bezpieczeństwa z kwidzyńską Policją. Uroczystość uświetnili również przedstawiciele NSZZ Policjantów, policyjni emeryci oraz członkowie rodzin awansowanych i wyróżnionych policjantów. W tym roku nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 35 funkcjonariuszy.

Wręczono Krzyże Niepodległości

Podczas uroczystości wręczono również wyróżnienia związkowe. Krzyże Niepodległości Klasy II otrzymało czterech funkcjonariuszy. Krzyżami Niepodległości Klasy I i II wyróżniono siedmiu przedstawicieli samorządu i instytucji zaprzyjaźnionych, które na co dzień wspierają działania kwidzyńskiej komendy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inp. Ewa Pachura w przemówieniu do kwidzyńskich funkcjonariuszy i zebranych gości podziękowała wszystkim policjantom i pracownikom kwidzyńskiej komendy za dotychczasową służbę i pracę, gratulowała nominowanym i wyróżnionym i życzyła wielu dalszych sukcesów w karierze zawodowej i życiu prywatnym.

Burmistrz przekazał 50 tys. zł

Oprócz awansów i wyróżnień policjantów, wiele ciepłych słów i życzeń od zaproszonych gości zostało skierowanych do Komendanta Powiatowego Policji w Kwidzynie insp. Arkadiusza Pozorskiego, który w imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych przyjmował podziękowania za codzienną służbę i poświęcenie oraz życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie i życiu osobistym.

Warto również dodać, że z okazji Święta Policji burmistrz Kwidzyn przekazał kwotę 50 tys. zł na dofinansowanie zakupu policyjnego radiowozu. Uroczystości zakończyła natomiast Msza św. odprawiona w kwidzyńskim kościele pw. Św. Jana Ewangelisty w intencji policjantów i ich rodzin.

Zdjęcia: KPP Kwidzyn

(f)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe