Święto Policji w Malborskiej Komendzie. 29 mianowań na wyższe stopnie.

  • 24.07.2019, 12:50
  • KPP Malbork
Święto Policji w Malborskiej Komendzie. 29 mianowań na wyższe stopnie. fot. KPP Malbork

Podziel się:

Oceń:

MALBORK W ubiegłą środę o godzinie 12.30 w Malborku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Tego dnia 29 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odebrało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W ceremonii wzięli udział zaproszeni goście, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i samorządów. Z okazji 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej uroczystość uświetnił występ chóru „Lutnia”.

Policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Malborku świętowali 100. Rocznicę powołania Policji Państwowej. Uroczyste obchody Święta Policji rozpoczęły się o godz. 10.30 Mszą Świętą w intencji policjantów i pracowników Policji w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Malborku.

Następnie funkcjonariusze uroczystym przemarszem udali się do Muzeum Zamkowego w Malborku, gdzie o godz. 12.30 w Sali Siedmiofilarowej odbyła się uroczysta akademia połączona z wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, medali i wyróżnień.

Ceremonii przewodniczyła Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura oraz Komendant Powiatowy Policji w Malborku insp. Michał Zapolski. Dowódcą uroczystości był Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku kom. Tomasz Czerwiński. Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało w rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewy Pachury 29 funkcjonariuszy. Podczas uroczystości odznaczono Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” pracownika Policji oraz Srebrnym Medalem 2 funkcjonariuszy. Wręczono również 6 policjantom medale za „Zasługi dla ZW NSZZ Policjantów Województwa Pomorskiego”. W uznaniu za długoletnie zaangażowanie Komendant Powiatowy Policji w Malborku z okazji jubileuszu 25 i 20 lat służby wyróżnił 3 funkcjonariuszy. Dodatkowo wyróżnienia wręczono również 2 policjantom, którzy okazali się najlepszą parą patrolową w województwie pomorskim.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Ewa Pachura podziękowała policjantom za ich zaangażowanie w wykonywaniu obowiązków w codziennej służbie oraz pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę. Komendant Powiatowy Policji w Malborku podziękował przedstawicielom władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych za bardzo dobra współpracę i ich wsparcie. Z okazji obchodów 100.Rocznicy powstania Policji każdy zaproszony na uroczystość gość został obdarowany pamiątkową statuetką. Z uwagi na szczególny charakter tegorocznych obchodów na zakończenie uroczystości wystąpił chór „Lutnia” z Malborka, wykonując pieśni patriotyczne.

fot. KPP Malbork

KPP Malbork

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe