W budynku PCPR powstanie winda

  • 26.07.2019, 14:55
  • (jk) / kwidzyn1.pl
W budynku PCPR powstanie winda Fot. Mirosław Wiśniewski

Podziel się:

Oceń:

KWIDZYN. Powstanie dokumentacja umożliwiająca budowę windy w budynku przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie. Gmach jest siedzibą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w przyszłym roku.

-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie odwiedza wiele osób niepełnosprawnych, także z niepełnosprawnościami ruchowymi. Pani kierownik zwróciła się do zarządu powiatu z pytaniem o możliwość zainstalowania windy w budynku. Skierowaliśmy pismo do miasta z prośbą o partycypację w kosztach i miasto deklaruje pomoc w tej sprawie. Budynek jest w połowie własnością miasta. Chcemy, żeby winda była w przyszłym roku wykonana. Szacowany koszt prac to ok. 350 tys. zł, z tym że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania jednej trzeciej kosztów tego zadania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Gdyby udało się te środki pozyskać, to z samorządem miasta podzielilibyśmy się pozostałymi kosztami - zapowiada Tomasz Pisarek z zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Pod koniec ubiegłego roku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie zmieniło swoją siedzibę. Wszystkie sprawy można obecnie załatwiać w budynku przy ul. Hallera 5. Centrum realizuje między innymi zadania z zakresu pieczy zastępczej i pomocy społecznej oraz zadania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(jk) / kwidzyn1.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe