Wypadek na obwodnicy Chojnic.

  • 30.07.2019, 12:32
  • KWP Gdańsk
Wypadek na obwodnicy Chojnic. fot. KWP Gdańsk Wczoraj około godz.10:25 na drodze krajowej nr 22 przy wjeździe na obwodnicę Chojnic doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i auta ciężarowego.

Podziel się:

Oceń:

CHOJNICE Policjanci z Chojnic wczoraj popołudniu zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na obwodnicy miasta na drodze krajowej nr 22. Pracowali tam policjanci z ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. W efekcie wypadku dwie osoby z poważnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, gdzie przetransportowane zostały przy pomocy lotniczego pogotowia ratunkowego. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów, a także o zachowanie szczególnej ostrożności w wakacyjnym okresie wzmożonego ruchu.

Wczoraj około godz.10:25 na drodze krajowej nr 22 przy wjeździe na obwodnicę Chojnic doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i auta ciężarowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca oplem corsa, 36-latka z Debrzna, zjeżdżając na obwodnicę w kierunku Człuchowa, wbrew zakazowi wykonując manewr zawracania, wjechała wprost pod prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki daf, kierowany przez 53-latka z gminy Sławno. W efekcie tego manewru ciężarówka uderzyła w bok opla i oba pojazdy uderzyły w barierki oddzielające pasy ruchu. Kierująca oplem oraz 15-letnia pasażerka tego auta z ciężkimi obrażeniami wielonarządowymi trafiły do szpitali w Gdańsku i Bydgoszczy, kierujący autem ciężarowym nie odniósł obrażeń.

Funkcjonariusze pracujący przy tym zdarzeniu zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów z powodu powypadkowych uszkodzeń. Przebadali również  kierującego dafem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, był trzeźwy. Od kierującej oplem pobrana została krew do badań. Policjanci ruchu drogowego wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną i rozmawiali ze świadkami. Technik kryminalistyki sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ślady. Na podstawie zebranych na miejscu materiałów funkcjonariusze wyjaśniają teraz przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy ruch jest wzmożony, a wysokie temperatury powietrza zmniejszają naszą czujność i spowalniają reakcje na sytuacje drogowe

KWP Gdańsk

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe