W wyniku reformy nie będzie gimnazjum dla dorosłych.

  • 01.08.2019, 09:46
  • (jk)
W wyniku reformy nie będzie gimnazjum dla dorosłych. Fot. archiwum W placówce prowadzonej przez powiat, w porozumieniu z samorządami gmin, funkcjonowały Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy w Kwidzynie oraz Gimnazjum dla Dorosłych w Kwidzynie.

Podziel się:

Oceń:

POWIAT. Rada powiatu przyjęła uchwałę na mocy której zostanie zlikwidowany Zespół Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie. W placówce prowadzonej przez powiat, w porozumieniu z samorządami gmin, funkcjonowały Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy w Kwidzynie oraz Gimnazjum dla Dorosłych w Kwidzynie.

Radna Katarzyna Bednarek, przewodnicząca komisji edukacji, kultury, kultury fizycznej i turystyki, uzasadniając projekt uchwały stwierdziła, że likwidacja to wynik reformy ustroju szkolnego, który zakładał wygaszanie gimnazjów.

-W związku z zakończeniem z mocy prawa z dniem 31 sierpnia 2019 r. działalności Gimnazjum z oddziałami przysposabiającymi do pracy oraz Gimnazjum dla Dorosłych w Zespole Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie, nie jest możliwe dalsze funkcjonowanie tego zespołu. Nie pozostanie w nim żadna szkoła, dlatego też konieczne jest rozwiązanie Zespołu Szkół Gimnazjalnych z końcem sierpnia 2019 r. oraz likwidacja tego zespołu, jako jednostki budżetowej. Porozumienia zawarte przez powiat z gminami będą obowiązywały do końca bieżącego roku - powiedziała Katarzyna Bednarek.

Wszystkie należności i zobowiązania Zespołu Szkół Gimnazjalnych przejmuje Starostwo Powiatowe. Uchwałę w sprawie likwidacji Zespół Szkół Gimnazjalnych w Kwidzynie podjęto jednogłośnie.

(jk)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe